آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268804
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1399 16:25
تعداد بازدید : 4191

پرداخت تسهیلات صادراتی براساس میزان صادرات

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از هماهنگی با معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت استفاده صادرکنندگان از منابع و اعتبارات موجود در تبصره ۱۸ قانون بودجه خبر داد.
undefined

فناوران- حمید زادبوم با بیان تمهیدات در نظر گرفته شده در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۸ در خصوص پرداخت تسهیلات با نرخ های ترجیحی به صادرکنندگان اظهار داشت: در تلاش هستیم تا فرآیند پرداخت تسهیلات صادراتی از محل منابع ریالی و ارزی صندوق توسعه ملی به صورت برخط و از طریق سامانه انجام شود ضمن آنکه اهلیت صادرکنندگان متقاضی صرفا توسط سازمان توسعه تجارت ایران و براساس شاخص های موجود مشخص خواهد شد.
وی میزان صادرات را یکی از شاخص های پرداخت تسهیلات عنوان کرد و افزود: صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام نکرده اند، امکان دریافت تسهیلات با نرخ ترجیحی و رقابتی را نخواهند داشت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تسهیلات صادراتی از محل منابع صندوق توسعه ملی فقط به صادرکنندگان تعلق گرفته و تولیدکنندگانی که برای اولین بار قصد صادرات دارند، به شرط رفع تعهدات خود در خصوص بازگشت ارز، می توانند از کمک سود تسهیلات صادراتی که توسط سازمان توسعه تجارت ایران و در صورت ابلاغ و تخصیص اعتبارات مربوط به مشوق های صادراتی، استفاده کنند.
منبع: سازمان توسعه تجارت ایران 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :