آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268808
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1399 16:34
تعداد بازدید : 3085

برنامه همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور منتشر شد

«برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» دومین جلد از کتابی است که با ارایه تصویری روشن از واقعیت مهاجرت دانشجویان تحصلیکرده پرده برمی دارد.
undefined

فناوران - زیست بوم فناوری و نوآوری در سال های اخیر با حمایت های انجام شده رشد خوبی را تجربه کرده است، تعداد زیادی از محققان ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشته اند و رونق بخش فعالیت های استارتاپی و دانش بنیان شده اند. در شرایطی که اخباری نامعتبر سعی در ارایه آماری نادرست از مهاجرت دانشجویان تحصلیکرده دارند، خوب است نگاهی به آمار بازگشت متخصصان و محققان به کشور نیز داشته باشیم. متخصصانی که به کشور بازگشتند و در یاری گر زیست بوم فناوری و نوآوری شدند.
بنابراین در دومین جلد از کتابی که با همت گروهی از کارشناسان رصد خانه مهاجرت ایران گردآوری شده به برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور می پردازد. برنامه ای که برای بهره مندی از دانش و تجربه محققان و متخصصان ایرانی خارج از کشور در قالب برنامه هایی مانند پسا دکتری، فرصت مطالعات، اساتید مدعو و تاسیس شرکت های فناور طراحی شده است.
همچنین در سرفصل های گوناگون کتاب درباره اهداف برنامه، پایگاه های تخصصی و همکار در حوزه های پژوهشی و همچنین فناورانه، نتایج و خروجی برنامه و بازتاب آن در رسانه های خارجی توضیحاتی ارایه شده است.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :