آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268816
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1399 12:36
تعداد بازدید : 3118

رییس شبکه فن بازار:

کارگزاران تجارت فناوری وام بلاعوض دریافت می کنند

شبکه فن بازار تسهیلاتی همچون اعطای تسهیلات، وام بلاعوض و جایزه به بروکرها و تدوین آیین نامه فعالیت را برای کارگزاران تجارت فناوری در نظر گرفته است.
undefined

فناوران - میلاد صدرخانلو رییس شبکه فن بازار معاونت علمی در این باره اظهار کرد: شبکه فن بازار ملی در راستای نامگذاری سال جاری به عنوان سال جهش تولید، طرحی را به نام طرح جهش تجارت فناوری تدوین کرد. این طرح که با حمایت معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز به کار کرد، تلاش دارد تا تسهیلاتی را برای کارگزاران تجارت فناوری یا همان بروکرها فراهم کند.
رییس شبکه فن بازار  در ادامه افزود: با توجه به اینکه بروکرها یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم زیست بوم دانش بنیان کشور هستند، این تسهیلات می تواند به آنها در جهت انجام وظایفشان کمک کند. جزئیات مربوط به شیوه نامه اعطاء و استفاده از این تسهیلات  در کنفرانسی سراسری به صورت کامل به بروکرهای شبکه فن بازار معاونت علمی توضیح داده شد. این تسهیلات شامل وام های قرض الحسنه، جایزه های تبادل فناوری و همچنین کمک های بلاعوض به بروکرها است.  
وی درباره زمینه های شروع چنین طرحی گفت: همانگونه که معاون علمی در سیزدهمین نشست سراسری فن بازارهای کشور بر کاهش ریسک فعالیت های بروکری اعلام کرد، شبکه فن بازار تلاش دارد تا به وسیله این طرح و این تسهیلات ریسک فعالیت بروکرها را کاهش دهد و به فعالیت فن بازارهای کشور کمک کند.
وی رونمایی از آیین نامه فعالیت بروکری را یکی دیگر از اتفاقات این همایش خواهد و افزود: هدف از تدوین آیین نامه این است که فعالیت بروکرها مورد تالیف قرار گیرد و در یک چهارچوب شناخته شده قرار گیرد. این آیین نامه کمک می کند که بروکرها مورد ارزیابی قرار گیرند و فرایند هویت بخشی در مورد آنها انجام گیرد.
صدرخانلو افزود: امیدوار هستیم برایند این فعالیت ها کمک کند تا منویات مقام معظم رهبری محقق شود و فعالیت شرکت های نوپا و عرضه محصولات فناورانه توام با جهش در تولید و افزایش راندمان زیست بوم دانش بنیان کشور باشد.
در این طرح مدل های حمایتی برای ۴ فعالیت سرمایه گذاری، رفع نیاز فناورانه، بازاریابی و برگزاری رویداد فستیوال نوآوری در نظر گرفته شده است. این چهار مورد بیشتر فعالیت های در نظر گرفته شده برای کارگزاران فناوری را در بر می گیرد.
از جمله بخش های جالب توجه طرح مذکور، اهدای جایزه بروکری است. بررسی فعالیت بروکرها بر اساس ۶ شاخص و اهدای جایزه به بروکرهای منتخب از جمله قسمت های قابل توجه طرح جهش تجارت فناوری بوده است.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :