آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268832
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1399 15:23
تعداد بازدید : 4185

فعالیت ۱۷شرکت پارک علم و فناوری خراسان در حوزه کرونا

رضا قنبری رییس پارک علم و فناوری خراسان با بیان اینکه هم اکنون ۱۷ شرکت عضو پارک علم و فناوری خراسان به تولید اقلام و محصولات مرتبط با پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مشغول هستند، گفت: محصولات از نظر ماهیتی در سه دسته محصولاتی که از قبل تولید شده‎اند و در این ایام توسعه بازار داشته اند، تولید محصول جدید در این بازه زمانی و پروژه های تحقیق و توسعه قرار می گیرند.
undefined

فناوران- وی افزود: بیشترین میزان تولید به دستگاه ونتیلاتور با ظرفیت روزانه ۳۰ دستگاه اختصاص دارد که ۷۵ درصد از تولید روزانه کشور را شامل می شود. این دستگاه برای تنفس بیماران ریوی و کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای استاندارد CE اتحادیه اروپا است.
قنبری افزود: تولید محصولات متنوعی نظیر لباس حفاظت فردی یکبار مصرف مخصوص کادر مراکز درمانی به میزان ۲۰۰ دست در روز، شیلد محافظ صورت، محلول های آنتی باکتریال و ضدعفونی های دست و سطح با استفاده از فناوری نانو، تولید روزانه ۱۰۰ هزار لوله آزمایشگاه خونگیری، اپلیکیشن مسیریابی و نمایش بیمارستان های مربوط به بیماران کرونایی در اپ نشان و نمایش مکان های پر تردد (افراد پیاده)، پلتفرم و شبکه اجتماعی ارتباط معلمان، دانش آموزان و والدین در دوران تعطیلی مدارس برای ارائه برنامه درسی و آموزشی برای بیش از ۶۵۰ هزار دانش آموز و معلم، بخشی از دستاوردهای شرکت های مستقر در پارک است. قنبری در مورد تعاملات صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های مستقر در پارک نیز گفت: شرکت احیا درمان پیشرفته با عاملیت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران مبلغ ۴۰ میلیارد تومان برای تولید ونتیلاتور از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت کرده است و برخی از شرکت ها مانند تولید کننده محلول ضد عفونی کننده بی بو نیز از طریق صندوق پژوهش و فناوری خراسان اقدام به دریافت تسهیلات کرده است. 
رییس پارک علم و فناوری خراسان به حمایت های این مجموعه از شرکت های مستقر در پارک در قالب تخفیف و تعویق در پرداخت اجاره بها و بازپرداخت تسهیلات پرداخت و گفت: علاوه بر حمایت های مالی، شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خراسان از حمایت های معنوی نظیر معرفی محصولات و برقراری ارتباط با دستگاه های استانی و کشوری و نیز عرضه محصولات نیز برخوردار شده اند. پارک در راستای تولید محتوا یک وبینار تحت عنوان «کرونا و اقدامات خلاقانه سازمان های آینده نگر» برای شرکت ها و کارکنان برگزار کرده است و محیط کلیه شرکت ها و سازمان ها و همچنین سرویس های رفت و آمد را با محلول ضدعفونی پراکسید هیدروژن و نیترات نقره به صورت مداوم ضدعفونی می کند.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :