آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268847
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1399 11:25
تعداد بازدید : 3107

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور:

فشار تامین اجتماعی بر اصناف مغایر با سیاست های حمایتی دولت است

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران و تهران با انتقاد از فشارهای سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت جریمه دیرکرد حق بیمه کارفرمایان گفت: دولت نباید از یک سو شعارهای حمایتی از اصناف را مطرح کرده و از سوی دیگر با اعمال فشار به صاحبان صنوف آن را نقض کند.
undefined

فناوران - نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران و تهران با انتقاد از فشارهای سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت جریمه دیرکرد حق بیمه کارفرمایان گفت: دولت نباید از یک سو شعارهای حمایتی از اصناف را مطرح کرده و از سوی دیگر با اعمال فشار به صاحبان صنوف آن را نقض کند.
ابراهیم درستی گفت: براساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا به غیر از صنوفی که تامین کننده مایحتاج مردم بودند، سایر صنوف تعطیل و همین امر موجب شده تا درآمدی نداشته باشند.
وی با انتقاد از عملکرد سازمان تامین اجتماعی افزود: واحدهای صنفی ماه های اسفند و فروردین را تعطیل بوده و درآمدی نداشته و نتوانسته اند حق بیمه این ماه ها را به موقع پرداخت کنند.
نماینده وزیر صمت در اصناف کشور ادامه داد: این روزها شاهد اعمال فشار از سوی سازمان تامین اجتماعی به صاحبان صنوف برای پرداخت حق بیمه ها با جریمه دیرکرد هستیم که این امر با دستورالعمل هایی که دولت برای حمایت از اصناف تدوین کرده است، مغایرت دارد.
عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران و تهران گفت: اصناف نیازمند حمایت جدی و واقعی از سوی دولت هستند تا بتوانند سر پا بمانند و اگر این امر محقق نشود بسیاری از صاحبان صنوف ورشکسته شده و از چرخه اقتصادی کشور خارج
 خواهند شد.
درستی گفت: برای حمایت از مشاغل آسیب پذیر اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی از سوی دولت تخصیص پیدا کرد که البته هنوز پرداخت این تسهیلات آغاز نشده است.
وی افزود: خواسته اصناف از دولت این است که سهم دقیق صنوف آسیب پذیر از این تسهیلات حمایتی مشخص شود
منبع: اتاق اصناف


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :