آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268851
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1399 11:38
تعداد بازدید : 3145

رییس اتاق اصناف تهران:

دولت برای مشکلات اصناف هیچ کار عملی نکرده است

رییس اتاق اصناف تهران با انتقاد از عدم حمایت دولت از اصناف برای عبور از آسیب های شیوع ویروس کرونا گفت: اصناف در تمامی مراحل حامی دولت بوده اند، اما دولت برای حل مشکلات اصناف هیچ اقدام عملیاتی نکرده است.
undefined

فناوران - قاسم نوده فراهانی گفت: صاحبان صنوف مشکل مالیاتی، چک برگشتی، پرداخت حق بیمه، اجاره بها و در صورت ادامه فعالیت کاهش درآمد و پرداخت حقوق نیروی انسانی مواجه هستند و از سوی دولت اقدامات حمایتی برای عبور اصناف از این معضلات صورت نگرفته است.
فراهانی افزود: بسیاری از صنوف متحمل ضرر و زیان ناشی از تخریب اموال به دلیل فسادپذیر بودن نوع کالا شده اند اما تا کنون برای حمایت از آنها چاره اندیشی نشده است.
وی افزود: واحدهای صنفی با معضل چک برگشتی و عدم توانایی پرداخت اقساط تسهیلات مواجه شوند ولی از سوی مسوولان برای چک های برگشتی اقدامی صورت نگرفته است و مقرر شد تا اقساط تسهیلات استمهال شود که این دستور دولت نیز از سوی بانک ها به مرحله اجرا درنیامد.
نوده فراهانی گفت: در این روزها بحث مالیات جدی ترین مساله صنوف خواهد بود زیرا باید برای پرکردن اظهارنامه اقدام کنند و در غیر این صورت جریمه خواهند شد. این درحالیست که باید برای بحث مالیات اصنافی که درآمدی نداشته اند چاره جویی شود.
فراهانی افزود: اصناف در تمامی مراحل حامی دولت بوده اند و اکنون زمان آن فرارسیده که دولت برای حفظ فعالیت اقتصادی صنوف اقدامات حمایتی را در دستور کار خود قرار دهند، نه اینکه بارسنگین فشار مالی عبور از آسیب های کرونا را به دوش صاحبان صنف تحمیل کنند.
منبع: اتاق اصناف


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :