آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268862
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1399 13:29
تعداد بازدید : 3113

رایزنی ایران و ترکیه برای بازگشایی مرزهای تجاری

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با معاون وزیر تجارت و مسوول گمرکات ترکیه در خصوص توسعۀ تجارت، رفع محدودیت های تردد کالاها میان دو کشور و بازگشایی مرزهای تجاری مذاکره کردند.
undefined

فناوران - حمید زادبوم، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران روز دوشنبه در تماس ویدئو کنفرانس با رضا تونا توراگای، معاون وزیر تجارت و مسوول گمرکات ترکیه در خصوص توسعۀ تجارت، رفع محدودیت های تردد کالاهای تجاری میان دو کشور و بازگشایی مرزهای تجاری در شرایط کرونا مذاکره کردند.
بر اساس این گزارش در این تماس دو طرف بر روابط دوستانه و برادرانه و اهمیت تجارت و روابط اقتصادی متقابل تاکید و اعلام کردند که با تلاش های مستمر اقدامات لازم برای گشایش مرزهای تجاری فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه را دنبال می کنند.
زادبوم با بیان اقدامات ایران در تضمین سلامت و بهداشت محموله های تجاری و استقرار امکانات ضد عفونی سازی بارها و رعایت بهداشت فردی که نتایج آن به خوبی در کنترل انتشار ویروس کرونا مشهود است، از معاون وزیر تجارت ترکیه خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی مرزهای تجاری بین دو کشور بازگشایی شود.
وی با انتقاد از مقررات جدید وزارت کشور ترکیه که کامیون های عراق و ایران را از ورود به خاک ترکیه منع می کند گفت: انتظار می رود ترکیه شرایط مناسب تری برای ورود کامیون های ایرانی به ترکیه اعمال کند،
زادبوم خواستار رفع محدودویت بازگشت کامیون های ترک که در ایران مانده اند به ترکیه شد و از آمادگی ایران برای پذیرش بارهای خریداری شده ایران که در گوربلاغ متوقف هستند، خبر داد.
وی از معاون وزیر تجارت و مسوول گمرکات ترکیه دعوت کرد تماس های ویدئو کنفرانس بین دو طرف تا حل مشکلات حمل و نقل ادامه یابد که مورد استقبال طرف ترک قرار گرفت.
معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص موضوع گزینش خطوط ترانزیت جدید از طرف ایران گفت: ترجیح ما این است که راه ترانزیت ایران به اروپا هر چه زودتر از مسیر ترکیه بازگشایی شود.
منبع: سازمان توسعه تجارت ایران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :