آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268908
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1399 12:51
تعداد بازدید : 3119

در نامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به رییس کل بانک مرکزی مطرح شد

درخواست صنف فاوا برای تسریع اعطای ارز به واردکنندگان

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور(نصر) در نامه ای از بانک مرکزی درخواست تسریع در اعطای ارز به واردکنندگان کالا و تجهیزات حوزه فاوا با اولویت بالا کرد. رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نامه ای از بانک مرکزی درخواست کرد که فرایند اعطای ارز به واردکنندگان کالا و تجهیزات حوزه فاوا با اولویت تسریع شود
undefined

فناوران- محمد باقر اثنی عشری در نامه خود به عبدالناصر همتی آورده است: «با توجه به رشد فزآینده نیاز جامعه در شرایط کنونی به کالاهای فاوا به عنوان اقلام ضروری و راهبردی به دلیل بهره‏ برداری از سامانه‏ های آموزش از راه‏دور و دورکاری در فضای مجازی بر بستر این تجهیزات و نیاز مبرم کلیه دستگاه‏ های اجرایی کشور و بیمارستان ‏ها و مراکز درمانی و نیز موسسات اقتصادی و فرهنگی، دانشجویان، دانش آموزان، معلمان و اساتید و آحاد جامعه به این تجهیزات در این برهه حساس، عملاً موجودی بسیاری از این قبیل محصولات در داخل کشور یا به پایان رسیده و یا در شرف اتمام است. از سوی دیگر، در دنیا نیز به دلیل وقفه تولید و بالا رفتن شدید مصرف جهانی شرایط مناسبی حاکم نیست.
در چنین شرایطی، از دست دادن چابکی لازم و عدم توفیق در تامین به موقع کالاها از سوی واردکنندگان و همچنین عدم همراهی دولت، موجبات افزایش ناخواسته و شدید قیمت این کالاها و بروز پیامدهای نامطلوب احتمالی ناشی از عدم وجود این اقلام در بازار را رقم خواهد زد.
 لذا با توجه به مراتب فوق و همچنین اهتمام مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تسریع در ثبت سفارشات کالاهای فاوا با هدف جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از کمبود آن‏ها در سال جاری، از جناب عالی نیز تقاضا دارد دستور فرمایید تا در تخصیص ارز به واردکنندگان تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تسریع شده و موضوع با اولویت بالا در برنامه کاری مسئولین ذیربط قرار گیرد.»
منبع: نصر کشور


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :