آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268923
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1399 16:2
تعداد بازدید : 3081

ایده های فناورانه حمل و نقل هوشمند حمایت می شوند

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی از حمایت از ایده های فناورانه شرکت های دانش بنیان و استارت آپی در حوزه حمل و نقل هوشمند خبر داد.
undefined

فناوران- مهدی محمدی درباره برنامه های ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در حوزه حمل و نقل هوشمند گفت: این بحث توسط این ستاد و با همکاری ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی انجام می شود، به نحوی که موضوع حمایت از توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و ایده های فناورانه در حوزه حمل و نقل هوشمند توسط ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی مورد حمایت قرار می گیرند.
وی گفت: تجهیزات الکترونیکی که قابلیت نصب روی خودروها را داشته باشند، از سوی ستاد حمل و نقل پیشرفته حمایت خواهند شد و برای نصب این تجهیزات با خودروسازان وارد مذاکره می شویم.
محمدی گفت: این حمایت از طریق اعلام فراخوان به فعالان دانش بنیان و استارت آپی که دارای ایده های فناورانه در حوزه حمل و نقل هوشمند هستند، آغاز شده است.
وی افزود: این برنامه بر اساس دو محور ساخت تجهیزات الکترونیکی، نرم افزارهای کاربردی و راه حل ها و ایده های نرم افزاری پیگیری می شود به نحوی که تجهیزات الکترونیکی و سیستم های دیجیتال که به خودرو متصل شوند، از سوی ستاد حمل و نقل پیشرفته و با همکاری خودروسازان کشور در جهت بازارسازی حمایت می شوند. محمدی گفت: در حوزه اپلیکیشن ها و ایده های نرم افزاری نیز راه حل هایی که مربوط به اینترنت هوشمند و فناورهای هوشمندسازی است مورد حمایت قرار می گیرند. دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی تأکید کرد: این حمایت مبتنی بر تسهیلات مالی برای توسعه اپلیکیشن های اینترنت اشیا و بازارسازی فرآیندهای مربوط به حمل و نقل هوشمند خواهد بود.
محمدی گفت: تاکنون ۱۴۰ شرکت و استارت آپ فعال در سیستم های مبتنی بر اینترنت چیزها و فناوری خودرو در این فراخوان شرکت کرده اند و در مرحله ارزیابی قرار دارند. تعیین نوع حمایت ها و مدل همکاری در دست انجام است.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :