آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268953
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1399 13:17
تعداد بازدید : 3104

کارگروه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات تشکیل جلسه داد

کارگروه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) ذیل کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، پس از تشکیل جلسه هم اندیشی در سال 98، اولین جلسه رسمی خود در سال 99 را با حضور فعالان حوزه ISMS تشکیل داد.
undefined

فناوران- در این جلسه که طی آن کارگروه به تعیین اهداف اصلی پرداخت، مدیران و ممیزان و متخصصان حقیقی و حقوقی در شاخه های مشاوره و پیاده سازی و ممیزی و آموزش حضور داشتند.
کارگروه ضمن بررسی موارد و دغدغه هایی که در این حوزه وجود دارد، در دو شاخه درون صنفی و برون صنفی (تعامل با حاکمیت) اقداماتی را در راس اهداف خود تعیین کرد.
از جمله این اهداف موارد زیر است:
۱. توسعه بازار به عنوان یکی از مهم ترین اهداف کارگروه با اقداماتی نظیر پیگیری قوانین و الزام های پیاده سازی در سازمان ها
۲. تعرفه قیمت گذاری
۳. فرهنگ سازی با اقداماتی نظیر برگزاری سمینار و وبینار خصوصا در راستای آشناسازی صنف و مشتریان و سازمان ها با استانداردهای خاص هر صنعت در خانواده 27000
۴. ایجاد دایرکتوری تجاری از فعالان و افزایش توانمندی بخش خصوصی در این حوزه
ساماندهی بازار با نهادینه سازی تعرفه قیمت گذاری بر اساس تعرفه سازمان و امضای تفاهم بین شرکت ها
۵. تعامل و تفاهم با متولیان و مراجع اعتباربخشی نظیر افتای ریاست جمهوری برای بهبود کیفی و کمی این حوزه
بهناز آریا، رییس کمیسیون افتای سازمان در این راستا اعلام کرد: جلسات کارگروه به صورت مداوم و مستمر تشکیل خواهد شد و با همکاری و استقبال خوب متخصصان این بخش و تعامل سازنده و موثر با نهادهای حاکمیتی، می توان به توسعه و ساماندهی بازار و تقویت توان بخش خصوصی بسیار امیدوار بود و خانواده استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (SC27) که امروزه نقش بسیار مهمی در تامین سطح مطلوب امنیت در دنیا ایفا می کند را، در ایران نیز به جایگاه واقعی خود رساند.
آریا افزود، همچنان از فعالان این حوزه دعوت می کنیم جهت شرکت در جلسات کارگروه و فعالیت در آن، درخواست های خود را برای کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارسال کنند.
منبع: نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :