آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269005
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1399 12:19
تعداد بازدید : 3170

وزارت کار اعلام کرد:

آغاز ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونایی

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: کارفرمایان از چهارشنبه همین هفته می توانند برای دریافت تسهیلات کرونایی به تدریج در سامانه کارا ثبت نام کنند.
undefined

فناوران- علاالدین ازوجی اظهار داشت: ابتدا پیامک هایی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بیش از یک میلیون واحد اقتصادی به شدت آسیب دیده از پنج شنبه گذشته آغاز شده و طی امروز یا فردا به پایان می رسد.
وی ادامه داد: بعد از ارسال پیامک مبنی بر اینکه کارفرما می تواند در صورت تمایل ثبت نام کند، کارفرمایان از چهارشنبه این هفته به تدریج می توانند با مراجعه به سامانه کارا اقدام به ثبت نام کنند. مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: روند کار به این صورت است که بر اساس کد ملی که کارفرما وارد سیستم می کند فرایند ثبت نام آغاز می شود. سپس مشخصات اولیه کارفرما بر اساس اطلاعات تأمین اجتماعی ارایه می شود.
وی گفت: هر کارفرمایی که ثبت نام کند و بتواند داده های لیست تأمین اجتماعی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دهد، کار تأمین تسهیلاتش سریع تر انجام خواهد شد.
ازوجی گفت: ما یک مرکز تماس را آماده کرده ایم که اگر اعتراضی از سوی کارفرما یا خویش فرمایی مبنی بر عدم دریافت پیامک صورت گیرد، به صورت شبانه روزی بتواند پاسخ سوالات خود را از این مرکز تماس بگیرند.
وی افزود: بنگاه های مشمول دریافت وام کرونایی، ۱۳ رسته شغلی هستند که اسامی آنها اخیراً از سوی بانک مرکزی بروزرسانی شد؛ این بنگاه ها ناشی از شیوع کرونا، به شدت آسیب دیده اند؛ همچنین ستاد ملی مبارزه با کرونا برخی از کسب و کارها را بالاجبار تعطیل کرده است که بر همین اساس این بنگاه ها حمایت های بیشتری نسبت به بنگاه هایی که تعطیل نبودند، خواهند گرفت.
۳ میلیون شاغل بیمه شده در یک میلیون واحد آسیب دیده / ‏‬به هر بنگاه چقدر وام تعلق می گیرد؟
ازوجی گفت: نزدیک به ۳ میلیون شاغل بیمه شده در این یک میلیون واحد اقتصادی آسیب دیده مشغول به کار بوده اند که در صورت تأیید، اطلاعات به بانکی که خود متقاضی در سامانه ثبت کرده است، ارسال می شود.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :