آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269044
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1399 13:50
تعداد بازدید : 3121

تعداد شرکت های دانش بنیان از 5000 عبور کرد

با وجود آنکه کارگروه تشکیل شده برای ارزیابی شرکت های دانش بنیان، شرایط ویژه ای را برای شناسایی یک شرکت به عنوان شرکت دانش بنیان در نظر گرفته و متخصصان و خبرگان هر رشته فناوری، باید صلاحیت علمی آن شرکت را تایید کنند. اما پس از 6 سال و با اختصاص حمایت های مستمر، تعداد شرکت های دانش بنیان در سال «جهش تولید» از 5 هزار فراتر رفت.
undefined

فناوران- پس از 6 سال که از آغاز جدی کمپین کشوری توسعه زیست بوم مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان توسط معاونت علمی و فناوری می گذرد، تعداد رسمی شرکت های دانش بنیان در سال 1399 از 5000 شرکت فراتر رفت.
 با توجه به تشکیل کمیته ای ویژه در معاونت علمی برای بررسی روندهای قبلی و نظر به نامگذاری این سال از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» این اتفاق می تواند، به عنوان نشانه ای عمومی از سپهر پیشرو ریست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور طلقی شود.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تجمیع توان و اراده تمام دستگاه های ذیربط را برای پیشرفت بیشتر زیست بوم و موفقیت بیشتر شرکت های دانش بنیان ضرورری می داند و در صورت تحقق این امر وعده داده است که تعداد این شرکت ها بسیار فراتر از این خواهد رفت.  
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علاوه بر حمایت های  روزمره و موردی، 110 بسته حمایتی موثر را در طول زمان تکامل بخشیده است. این بسته های حمایتی پر تعداد و جامع الشرایط، نقشی تعیین کننده در تقویت انگیزه فعالین فناور و  هسته های  دانشگاهی ایفا کرده است تا از دایره تئوریک خارج شوند و ایده های خود را در قالب شرکت های دانش بنیان به سمت تجاری سازی و تولید انبوه ببرند.
در همین رابطه محمد صاحبکار خراسانی رییس مرکز شرکت های دانش بنیان معانت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این 110 بسته حمایتی گفت: انجام ارزیابی و داوری ایده و محصولات فناورانه کار آسانی نیست و نیازمند  سعه صدر و دقت است تا کمترین اشتباه در پذیرش یک ایده 
صورت گیرد.
وی گفت: فروش اقساطی محصولات دانش بنیان، ارایه تسهیلات از صندوق توسعه ملی و صندوق نوآوری شکوفایی، معافیت مالیاتی و گمرکی و تسهیلات نظام وظیفه از جمله بسته های حمایتی هستند که به شرکت های دانش بنیان ارایه می شوند تا آنها را در فرایند کار یاری رسانند.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :