آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269081
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1399 13:6
تعداد بازدید : 3117

استارتاپ ها و فریلنسرها مشمول بیمه تکمیلی می شوند

یکی از درخواست های عمده استارتاپ ها و فعالان فناوری که به صورت آزاد (فریلنسر) فعالیت می کنند، حل مشکلات بیمه ای است. یکی از نهادهای وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این راستا ثبت نام ششمین دوره طرح ارابه خدمت بیمه تکمیلی فناورانه را فراهم ساخته است.
undefined

فناوران - حل مشکلات بیمه ای شرکت های فناور و استارتاپ ها و محققین و فعالان فریلنسر(آزاد کار) از جمله  درخواست های همیشگی این افراد در مناسبت های مختلف است. شبکه نوآوری و فناوری ایران معاونت علمی در این راستا طرحی را اجرایی کرده است که می توانند بخشی از این مشکلات را مرتفع سازد.  
بر اساس این طرح شرکت های عضو شبکه فناوری و نوآوری ایران می توانند از خدمات بیمه تکمیلی بهره مند شوند، همچنین فعالان فناور و استارتاپ های عضو پارک های علم و فناوری، مراکز نوآوری و دیگر اجزای شناخته شده زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور، نیز می توانند از این خدمات استفاده کنند. خود مراکز نوآوری و شتابدهنده ها نیز امکان بهره مندی از این خدمت را دارند. شرکت های ثبت نام کننده در این طرح عملاً به عضویت شبکه نوآوری و فناوری ایران معاونت علمی در می آیند و می توانند از خدمات  دیگر این شبکه نیز برخوردار شوند.
این طرح شامل دو بخش است، بخش اول کلیه اشخاص حقوقی شامل شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ ها را در بر می گیرد و برای اولین بار بخش دوم این طرح فعالان فناور آزاد کار ( فریلنسر) را نیز شامل شده است. فریلنسرها می توانند با بیمه های پایه مختلف از این خدمات بیمه تکمیلی فناورانه بهره مند شوند. ششمین دوره ثبت نام  این طرح  بر اساس چهار سطح خدمات درمانی آغاز شده است.
بیمه شدگان، خدمات تکمیلی درمانی فناورانه را در سطوح مختلف و با قیمت های متفاوت دریافت می کنند. علاوه بر بیمه شده اصلی، اعضای خانواده و پدر و مادر و افراد تحت تکلف نیز می توانند با رعایت شرایط و قواین بیمه ایی مندرج در فرم های ثبت نام از این خدمات بیمه ایی برخوردار شوند.
هزینه های بیمارستانی تخصصی و عمومی، زایمان، درمان نازایی، انواع هزینه های پاراکلینیکی و دندانپزشکی از جمله مواردی هستند که این بیمه  درمانی فناورانه آن را پوشش می دهد.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی  شبکه نوآوری و فناوری ایران معاونت علمی به نشانی tinet.ir  مراجعه کنند.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :