آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269098
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1399 14:35
تعداد بازدید : 3118

پیشنهادات سه گانه گمرک برای حذف ۳۰هزار مکاتبه زاید

معاون فنی گمرک با ارایه پیشنهاداتی به رییس کل گمرک ایران، خواستار حذف ۳۰ هزار مکاتبه زاید بانکی شد و اعلام کرد: کامنت های مرتبط با بانک مرکزی در اظهارنامه های گمرکی ساماندهی می شوند.
undefined

فناوران- مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با ارسال نامه ای به رییس کل گمرک ایران، پارامتریک کردن کامنت های مرتبط با بانک در اظهارنامه های گمرکی را اولویت دارترین برنامه فنی گمرک خواند. 
ارونقی اعلام کرد: عمدۀ کامنت های به منظور رفع ابهامات، ناشی از وجود دو مغایرت ثبت می شوند:
۱- مغایرت مشخصات کالای ترخیص شده با اظهار صاحب کالا و
۲- مغایرت اطلاعات پایه با اطلاعات ثبت سفارش. 
دررابطه با مغایرت های مندرج در بند ۱ فوق ، لازم است فیلدهای « کسر تخلیه » و « بیش بود ارزش » به صورت مجزا به ازای هر قلم کالا  به بانک مرکزی ارسال گردد.
ارونقی افزود: به منظور جلوگیری از بروز مغایرت های مندرج در بند ۲ ، لازم است تا در هنگام اظهار گمرکی، اطلاعات اظهارنامه با اطلاعات « ثبت سفارش» یا « اعلامیۀ تأمین ارز » مقایسه گردد و در صورت وجود هر نوع اختلاف یا مغایرتی از اختصاص شمارۀ سریال (کوتاژ) به اظهارنامه بصورت سیستمی ممانعت به عمل آید.
معاون فنی گمرک ایران با بیان این موضوع که طی دو فقره نامه واصله از حوزۀ نظارت گمرکات استان هرمزگان بیانگر این موضوع است که مکاتبات حاصل از عدم اجرایی شدن موارد فوق به بیش از ۳۰ هزار نامه از سوی بیش از ۱۵۰۰ بانک عامل برآورد شده است. چنانچه به مکاتبات دفتر ارزش گمرک ایران نیز توجه شود مشخص خواهد شد که بیش از ۷۰% از مکاتبات بانک های عامل یا بانک مرکزی با این دفتر ناشی از عدم اجرای موارد مذکور است.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :