آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269172
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1399 13:13
تعداد بازدید : 4821

رئیس جمهور ۳ پروژه ارتباطی را رونمایی می کند

وزیر ارتباطات گفت: رئیس جمهور هفته آینده ۳ پروژه ارتباطی را در وزارت ارتباطات رونمایی می کند.


فناوران- محمدجواد آذری جهرمی در مراسم گرامی داشت روز جهانی ارتباطات  با اشاره به پروژه هایی که در هفته جاری آماده بهره برداری می شود، گفت: مرکز داده بزرگ کشور توسط ایرانسل با سرمایه گذاری یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد که این دیتاسنتر ۲۵ درصد به ظرفیت فعلی مراکز داده اضافه می کند.
وی همچنین با اعلام توسعه زیرساخت خدمات ابری از سوی شرکت آسیاتک، گفت: با اجرای این پروژه در حوزه زیرساخت خدمات ابری به خودکفایی می رسیم.
وزیر ارتباطات با اشاره به سیاست اقتصادی توسعه بازار و توسعه محصول برای افزایش محتوای شبکه ملی اطلاعات گفت: طرح بزرگ «هرخانه ایرانی یک تلویزیون اینترنتی» را برای یک میلیون خانه ایرانی فعال می کنیم تا از خدمات تلویزیون اینترنتی بهره ببرند و این رقم به ۵ میلیون خانوار می رسد. این پروژه اقتصاد بخش محتوا در فضای مجازی را فعال می کند و از جمله اهداف شبکه ملی اطلاعات است.جهرمی با بیان اینکه این ۳ پروژه تا پایان این هفته به سرانجام می رسد، گفت: هفته آینده میزبان رئیس جمهور برای رونمایی از این پروژه ها خواهیم بود. وی گفت: در خردادماه امسال نیز دو مرکز داده جدید در تبریز و تهران از سوی همراه اول وارد مدار می شود که برای آن ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :