آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269184
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1399 13:57
تعداد بازدید : 3091

بهره مندی اصناف از مزایای ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی

در جلسه ای که دیروز با حضور مهرداد مهرکام مدیر کل امور مالیاتی مرکز تهران، محمد فرجی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران و تعدادی از روسای اتحادیه های صنفی در محل اداره كل امور مالیاتی مركز تهران (میدان شعاع) برگزار شد، طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی استان تهران با همکاری اصناف کلید خورد.


فناوران – بر این اساس به منظور کاهش ترددهای غیرضروری، تکریم مؤدیان مالیاتی از طریق تسهیل پیگیری امور مالیاتی و در نهایت افزایش رضایتمندی از خدمات سازمان امور مالیاتی کشور، با استناد به قانون مالیات های مستقیم و سایر قوانین موضوعه کشور، طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی در دستور کار سازمان امور مالیاتی قرار گرفت.  محمد فرجی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در خصوص مزایای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی برای اصناف گفت: با الكترونیكی شدن ابلاغ اوراق مالیاتی، هر مودی مالیاتی با مراجعه به سامانه الكترونیكی می‎تواند علاوه بر ارسال اظهارنامه خود، در صورت داشتن اعتراض نسبت به اوراق، اعتراض خود را نیز به صورت الكترونیكی ثبت کند. در این طرح، دعوت به هیات حل اختلاف، ابلاغ رای هیات حل اختلاف و پرداخت مالیات نیز به صورت الكترونیكی امكانپذیر می‎شود.
وی افزود: امیدواریم آغاز بکار این طرح در استان تهران، روزنه امیدی برای رونق کسب و کار رسته کافی نت ها باشد. ضمن اینکه وقتی بزرگترین سازمان مالی کشور به این نتیجه رسیده که باید به سمت ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی و دورکاری روی بیاورد، اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیاز به زیرساخت های IT بیشتر احساس می‎شود و لازم است تامین زیرساخت های فناوری اطلاعات جهت پیشبرد اهداف دولت الکترونیکی و دورکاری بیش از گذشته مورد توجه مسوولان قرار گیرد.
بر اساس این گزارش استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی منوط به ارایه درخواست ابلاغ الکترونیک از سوی مؤدیان است. به این منظور می‎توانید به سامانه خدمات جامع الکترونیکی مالیاتی به آدرس register.tax.gov.ir  مراجعه کنید. پس از ورود به سامانه مذکور، دسترسی به فرم درخواست استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی برای شما مقدور است. بر این اساس صرفاً مؤدیان دارای پرونده مالیاتی عملکرد (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) که وضعیت ثبت نام آنها در مرحله 44 باشد و شماره موبایل مرتبط با  کدملی خود را نیز تأیید کرده باشند، قادر به ارایه درخواست استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :