آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269242
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1399 13:17
تعداد بازدید : 4825

همکاری سازمان فاوای شهرداری و ایرانسل در گسترش خدمات هوشمند

تفاهم نامه توسعه همکاری های مشترک میان سازمان فاوای شهرداری تهران و ایرانسل به صورت آنلاین در حوزه گسترش خدمات هوشمند به امضای دو طرف رسید.
undefined

فناوران- در این نشست که روز ۲۸ اردیبهشت به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شد، حامد مظاهریان، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان، بیژن عباسی، مدیرعامل ایرانسل و جمعی از متخصصان دو مجموعه و اصحاب رسانه حضور داشتند.
مظاهریان در ابتدا با تاکید بر پیشرفت سریع در حوزه خدمات هوشمند شهری در دوره شیوع کرونا گفت: امیدوارم که این تفاهمنامه نیز گامی اساسی در جهت تثبیت جایگاه شهرداری تهران به عنوان مرکز نوآوری تخصصی شهر هوشمند باشد و شهرداری تهران با اجرای برنامه های خود در حوزه هوشمندی، به مرجعی برای سایر کلانشهرهای کشور در این مدل تبدیل شود.
فرجود هم با اشاره به سابقه مثبت همکاری های مشترک میان شهرداری تهران و ایرانسل، در توضیح برخی محورهای این تفاهمنامه افزود: ایجاد بستر تست بِد (test bed) یا مرکز آزمون برای حوزه های مختلفی مثل شبکه، خدمات و شهر هوشمند از مواردی است که در این تفاهمنامه مورد توافق قرار گرفته است و همچنین اکسپرینس سنتر (experience center)  که برای استفاده اولیه محصولاتی است که در آینده در اختیار شهروندان قرار می گیرد. مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران همچنین به پهنه های شهر هوشمند در پایتخت و ارائه راهکارهای هوشمند برای خدمات رسانی به شهروندان به عنوان سایر محورهای این تفاهمنامه اشاره کرد و تعهد به اجرای بندهای آن را حائز اهمیت بسیار دانست. در ادامه این نشست، بیژن عباسی با اشاره به تاثیرات شیوع کرونا بر بستر شبکه های ICT و خدمات غیرحضوری گفت: مه مترین تاثیر این بیماری بر رفتار مردم و مطالبه آنها در حوزه سرویس های غیرحضوری است. اما این تجربه برای مدیریت شهری و ایرانسل تجربه خاصی است و این تفاهمنامه در جهت ظرفیت سازی در جهت ارائه خدمات هوشمند برقرار خواهد بود. او سپس این مدل همکاری را زمینه ساز توسعه جدی تر سرویس های هوشمند در شهر تهران دانست و ابراز امیدواری کرد استفاده از شبکه IOT (اینترنت اشیا) نیز در آینده ای نزدیک در پایتخت توسعه پیدا کند . در پایان این نشست مجازی، تفاهمنامه توسعه همکاری های مشترک میان سازمان فاوای شهرداری تهران و اپراتور ایرانسل به دست مدیران عامل هر دو مجموعه امضا شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :