آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269400
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1399 11:15
تعداد بازدید : 4205

پنجره واحد شروع کسب‌وکار آغاز به کار کرد

زمان اخذ مجوزهای کسب وکار از ۷۲ روز به ۳ روز کاهش می یابد

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، زمان اخذ مجوزها از ۷۲.۵ روز به سه روز کاهش می یابد.
undefined

فناوران- محمدعلی دهقان دهنوی در مراسم  راه اندازی پنجره واحد شروع کسب وکار که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد، اظهار داشت: کاری که امروز انجام می شود مربوط به یکی از ۱۰ شاخص ارزیابی فضای کسب و کار در دنیاست.
وی افزود: این شاخص مربوط به الزامات و مجوزهایی است که یک فرد برای آغاز به کار باید اخذ کند.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد ادامه داد: تاکنون برای اخذ این مجوزها به طور متوسط ۷۲ و نیم روز طول می کشید که از این نظر در دنیا جایگاه ۱۷۸ را در دنیا  دارا بودیم.
دهقان خاطر نشان کرد: در بهترین کشور دنیا این مجوزها تنها نیم روز طول می کشد.
وی گفت: دلیل طولانی بودن این روند وجود نظارت پیشینی در کشور بود که تلاش کردیم آن را به نظارت پسینی تبدیل کنیم.
وی افزود: باید اجازه دهیم افراد برای ثبت شرکت و ارتباط با سازمانهایی مانند مالیات و تامین اجتماعی به حداقل ها رضایت دهیم و بقیه را به پس از راه اندازی موکول کنیم.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد اظهار داشت: با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، این روند از ۷۲.۵ روز به سه روز کاهش می یابد.
دهقان با اشاره به حمایت وزیر اقتصاد از این طرح گفت: با تایید وزیر اقتصاد ۵۵ روزی که برای احراز هویت در سامانه مالیاتی نیاز بود حذف شده است که بر اساس آن، نیازی به اخذ کد اقتصادی نیست و شناسه ملی افراد همان کد اقتصادی می شود.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد تصریح کرد: تلاش می کنیم از دولت نگهبان به دولت باغبان تبدیل شویم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در مراسم راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب وکار اعلام کرد: با آغاز به کار این پنجره واحد، صدور مجوزهای مرتبط با کسب وکار نباید بیش از سه روز به طول بیانجامد و بر این اساس، فعالان اقتصادی زمان بر بودن صدور مجوزها را گزارش دهند.
فرهاد دژپسند با بیان اینکه صدور مجوزهای مرتبط با کسب وکار نباید بیش از ۳ روز بیشتر به طول بیانجامد، گفت: درحالی که در دنیا بسیاری از کشورها شرایط را برای صدور مجوزهای کسب وکار به نحوی فراهم کرده اند که مجوزها، در کمتر از نیم روز صادر شود، اما در ایران این پروسه به ۷۵ روز می رسد که با راه اندازی این پنجره واحد انتظار داریم بتوانیم زمان را به شدت کاهش دهیم. وی افزود: با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب وکار، مدت زمان ۷۵ روزه به ۳ روز کاهش یافته است و اگر بیش از سه روز پروسه به طول انجامید، فعالان اقتصادی می توانند اعتراض کرده و شکایت نمایند؛ در این میان وزارت امور اقتصادی و دارایی شکایت را پیگیری می کند. به گفته او متقاضیان دریافت مجوز کسب وکار می توانند شکایت های خود را از طریق شماره تلفن ۱۸۶۶ اعلام کنند، ضمن اینکه شرایط باید به گونه ای پیش رود که بتوان کار را به شکل بهتری اداره کرد.
دژپسند اظهار کرد: رهبر انقلاب در چندین سال شعار تولید را برای نام گذاری سال ها در نظر گرفته اند که بر اساس آن، باید زمینه ای را فراهم کرد که اگر فردی می خواهد سرمایه گذاری کند با کمترین دغدغه ها مواجه باشد؛ این در حالی است که در کشورمان که با انواع تحریم ها مواجه است خودمان باید موانع تولید را از بین ببریم.
او خاطرنشان کرد: امروز سرمایه گذاری از نان شب برای ما مهم تر است و اگر می خواهیم سهم خود را از اقتصاد جهان بیشتر کنیم باید کاری کنیم که سرمایه گذاری با سهولت انجام شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در این میان، سرمایه گذار نباید هیچ دغدغه ای داشته باشد و باید بداند که مسیر آن قدر روان است که می تواند سرمایه خارجی جذب کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :