آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269406
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1399 11:29
تعداد بازدید : 3107

افزایش تقاضای ضمانت نامه شرکت های دانش بنیان در سال ۹۸

معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی از افزایش تقاضای ضمانت نامه شرکت های دانش بنیان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: این موضوع منجر به انعقاد بیش از ۳۰۰ قرارداد برای فروش محصولات شده است.
undefined

فناوران- روح الله ذوالفقاری، میزان ضمانت نامه های صادر شده از سوی این صندوق برای شرکت های دانش بنیان در سال گذشته را صعودی و مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور کلی ۱۰۸۵ فقره درخواست اخذ ضمانت نامه از سوی ۳۱۸ شرکت بوده که ۱۲۶۰۰ میلیارد ریال آن در سال گذشته محقق شده است. 
وی گفت: نتایج بررسی تعداد شرکت های دانش بنیان اخذ کننده خدمت ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در ۱۱ ماهه اول سال ۹۸ نشان می دهد که ۵۰۰ ضمانت نامه برای ۱۴۳ شرکت دانش بنیان به مبلغ ۸۸۹۵ میلیارد ریال صادر شده است که این میزان منجر به انعقاد بیش از ۳۰۰ قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش بیش از ۶۳ هزار میلیارد ریال محصول دانش بنیان شده است.
به گفته ذوالفقاری ، بیشترین تعداد درخواست صدور ضمانت نامه در آبان و بهمن ماه سال گذشته و بیشترین تقاضا برای ضمانت نامه های بانکی با توجه به مبلغ در ماه های شهریور و آبان بوده است.
معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: بر اساس گزارش عملکرد ضمانت نامه در سال ۹۸، درخواست های شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع ۲ در صدر تقاضای صدور ضمانت نامه قرار داشتند. 
ذوالفقاری شرکت های دانش بنیان استان تهران را به عنوان بیشترین متقاضی دریافت کننده ضمانت نامه عنوان کرد و گفت: بیشترین متقاضیان بعد از استان تهران، به لحاظ مبلغ استان فارس با مبلغ پرداختی ۳۳۲۱ میلیارد ریال  و به لحاظ تعداد استان اصفهان با صدور ۷۷ ضمانت نامه بوده است. به عبارت دیگر استان های تهران، فارس و اصفهان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.
معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی بیشترین شرکت های دانش بنیان متقاضی صدور ضمانت نامه را شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته عنوان کرد و گفت: در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک استقبال بیشتری داشتند.
وی در زمینه میزان نفوذ شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف صنعتی نیز گفت: بهره برداران و ذینفعان اصلی ضمانت نامه های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده است که شامل شرکت های مربوط به وزارت نیرو، پتروشیمی ، نفت و گاز است. بیشترین ضمانت نامه صادر شده نیز مربوط به قراردادهای شرکت های دانش بنیان با شرکت های انتقال گاز ایران، فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و مجتمع های گاز پارس جنوبی است.
منبع: صندوق نوآوری و شکوفایی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :