آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269419
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1399 12:9
تعداد بازدید : 3108

بررسی ورود شرکت های دانش بنیان به بازار اوراسیا

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری اعلام کرد: راه های ورود شرکت های دانش بنیان به بازار اورسیا به ویژه کشور روسیه معرفی و بررسی می شود.
undefined

فناوران- اوراسیا یکی از مهم ترین بازارهای هدف برای محصولات و خدمات دانش بنیان است. بازاری بزرگ و سود ده که می تواند مزایای اقتصادی بلندمدتی برای سرمایه گذاری های دانش بنیانی داشته باشد. در واقع منطقه اوراسیا نام قاره وسیعی است که از ترکیب دو قاره اروپا و آسیا ایجاد شده و کشورهای زیادی را در دل خود جای داده است.
در ۹ ماه منتهی به آذر سال گذشته بیشترین رشد صادرات به مجمع اقتصادی اوراسیا (روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان) صورت گرفته است. رشد ارزشی ۷۵ درصدی و رشد وزنی ۱۱۷ درصدی صدور کالا به این کشورها حاصل عملکرد ۹ ماهه اول سال گذشته صادرکنندگان است.
طبق برآوردها، بازار حدود ۱۹۰ میلیون نفری اتحادیه اوراسیا با حدود ۷۵۳ میلیارد دلار ارزش صادرات و واردات، آماده پذیرش کالاهای ایرانی است و با موافقتنامه ایران با این اتحادیه، بیش از ۸۰۰ قلم کالا مشمول کاهش تعرفه می شوند.
سه سال عضویت موقت مشروط در قالب موافقت نامه تجاری با اتحادیه اوراسیا، فرصتی است که می تواند زمینه لازم برای عضویت ایران در این اتحادیه را فراهم کند.
این منطقه بزرگ که اقیانوس آرام در شرق، اقیانوس اطلس در غرب، اقیانوس منجمد شمالی در شمال و آفریقا، مدیترانه و اقیانوس هند در جنوب را به هم وصل می کند قرار است بازار هدف شرکت های دانش بنیان باشد.
نحوه ورود به بازار این منطقه وسیع در یک وبینار تخصصی به دانش بنیان ها معرفی می شود.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :