آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269583
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1399 14:58
تعداد بازدید : 3086

استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق مسکونی تسهیل می شود

بسته خدمتی استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق مسکونی از جمله تسهیلاتی است که بر اساس توافق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگر نهادهای مرتبط در اختیار این شرکت ها قرار می گیرد که با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹، شرایط این بسته خدمتی تسهیل شده است.
undefined

فناوران- شیوع ویروس کرونا بر فعالیت های اقتصادی، کسب و کارهای نوپا، دانش بنیان و خلاق تاثیر منفی گذاشته است. برای جلوگیری از مشکلات ناشی از شیوع کرونا بر فعالیت اقتصادی آنها، کسب و کارهای مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تا زمان تصویب لایحه «هدایت و حمایت از زیست بوم نوآوری شهری» در شورای شهر تهران مجاز به استقرار در اماکن با کاربری مسکونی شهر تهران هستند. این فعالان از تسهیلات بند ۴۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر ساکنان مستقر در ساختمان بهره مند خواهند شد. بسته خدمتی استقرار شرکت های دانش بنیان بر اساس راهبردهای اقتصاد مقاومتی تصویب شده است، بر اساس تفاهم نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران، شرایط استفاده از تسهیلات استقرار دفاتر شرکت های دانش بنیان در اماکن مسکونی سطح شهر تهران در اختیار این شرکت ها قرار می گیرد. شرکت های دانش بنیانی که از شرایط لازم برای بهره مندی از این بسته خدمتی برخوردار هستند، از سوی معاونت علمی وفناوری معرفی می شوند تا در پهنه های مختلف شهری تعیین شده مستقر شوند.   نداشتن شاکی خصوصی در موضوع استقرار یا آرای کمیسیون های ماده ۱۰۰ از جمله شرایطی است که در مسئله صدور مجوز استقرار موثر است. شرکت های متقاضی باید توجه داشته باشند که بر اساس این تفاهم نامه، کاربری ساختمان تغییر نخواهد کرد و صرفاً به شرکت اجازه ادامه فعالیت در اماکن مسکونی داده خواهد شد.سقف استفاده شرکت های دانش بنیان از این خدمت ۲۵۰ متر مربع است، پس از بررسی اولیه تقاضای شرکت توسط معاونت علمی وفناوری، نامه ای حاوی اطلاعات مکانی شرکت به شهرداری منطقه مربوطه ارسال خواهد شد و ارزیابی اصلی توسط شهرداری منطقه صورت خواهد گرفت.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی مرکز شرکت های دانش بنیان به آدرس daneshbonyan.isti.ir مراجعه کنند.
منبع: معاونت علمی 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :