آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269584
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1399 15:0
تعداد بازدید : 3117

برگزاری نشست آنلاین کمیسیون تجارت الکترونیک نصر تهران

نشست آنلاین کمیسیون تجارت الکترونیک سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با موضوع بررسی طرح جدید سامانه ایران نوآفرین (ارایه خدمات رایگان یا با تخفیف) و ترندهای پساکرونا برگزار شد.
undefined

فناوران- سعید روشنی که از طرف سازمان فاوا مسئول طرح ایران نوآفرین است، در تشریح جزییات این طرح گفت:این طرح برای کسب و کارهای دارای مدل B2B طراحی شده و بنا دارد در ازای مشارکت کسب و کارها در ارائه خدمات رایگان و یا ارایه تخفیف های مناسب به سایر اعضای اکوسیستم، وام های مناسب از محل وجوه اداره شده در اختیارشان قرار دهد. منطق تدوین این طرح جدید، کمک به کسب و کارهای بزرگ برای توسعه بازار و همچنین کمک به کسب وکارهای کوچک برای کاهش هزینه ها از طریق دریافت خدمات ارزان است. کسب و کارهای مدل B2C نیز می توانند از سامانه ایران کارفا برای دریافت تسهیلات استفاده کنند.»
«در حال حاضر معیاری برای فیلتر کردن شرکت های سرویس دهنده وجود ندارد ولی در ادامه ممکن است حداقل هایی برای قرارگرفتن در لیست سرویس دهنده ها لحاظ شود. تا امروز اسامی360 شرکت ثبت نام شده برای برخورداری از معافیت مالیاتی شرکت های فناور، توسط سازمان فناوری اطلاعات به سازمان امور مالیاتی معرفی شده اند.»
روشنی که در این جلسه به عنوان عضو افتخاری کمیسیون تجارت الکترونیک پذیرفته شد، برای پاسخ به سوالات اعضا درباره سابقه طرح هایی که از سوی دولت برای هم افزایی بین کسب و کارها و حمایت های متقابل ارائه می شود و تاثیر میزان موفقیت آن در همراهی های آتی کسب و کارها، وعده داد گزارشی را در این خصوص از سوی وزارت صمت و با همکاری فردوس حاتمی مدیر اجرایی نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) تهیه و ارائه کنند.
موضوع دیگر این نشست هم فکری و تبادل نظر درباره ترندها و تغییرات جدید و پایدار کسب و کارها بود. حوزه سرگرمی (VOD و بازی)، لجستیک، تجربه کاربری متفاوت در برگزاری گردهمایی ها و جلسات، تهیه مواد غذایی نیمه آماده، زیرساخت فناوری (مراکز داده) و کسب و کارهای احراز هویت آنلاین و امضای دیجیتال با محوریت بورس از آن جمله بودند. همچنین یکی دیگر از موضوعاتی که اعضا بر سر آن اتفاق نظر داشتند، این بود که در آینده نزدیک اعتبارسنجی مالی افراد برای ارائه خدمات فروش اقساطی و پرداخت وام های کوچک از سوی بانک ها و کسب وکارها مورد اقبال قرار می گیرد. کمیسیون تجارت الکترونیک هم با دعوت از متولیان این حوزه و برگزاری نشست، تحقیق و فعالیت خود را در این خصوص آغاز خواهد کرد.
منبع: نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :