آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269745
تاریخ انتشار : 1 تیر 1399 14:57
تعداد بازدید : 3127

آمادگی بخش خصوصی برای کمک به مجلس

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: ما در اتاق بازرگانی صادقانه، مشتاقانه و مشفقانه آمادگی داریم تا برای ترسیم آینده اقتصادی کشور، هر تلاش لازم را به انجام برسانیم.


فناوران- غلامحسین شافعی در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی گفت: مطلع شدیم رییس جمهور و وزیر کشور در قالب تشکیل ستاد تدابیر ویژه اقتصادی، استان خراسان رضوی را به عنوان الگو و پایلوت برای پیاده سازی این ساختار برگزیده اند و این اتفاقی مهم از دیدگاه بخش خصوصی است. انتصاب استاندار خراسان رضوی به عنوان رییس ستاد ویژه تدابیر اقتصادی استان نیز اتفاقی فرخنده است که به نفع این مهم، محقق شده است.
رییس اتاق ایران افزود: تشکل های بخش خصوصی باید توجه داشته باشند که توفیق این عمل می تواند به کامیابی برای کشورمان بینجامد و همه باید برای همکاری و مساعدت بیش از گذشته همکاری کنیم تا این اقدام مهم و اثرگذار در آینده کشور نیز تاثیرگذار باشد.
وی تاکید کرد: اگر برنامه های توسعه ای کشور با این نگاه تدوین شود، می توانیم بسیار متفاوت تر از گذشته راه جدید توسعه را مبتنی بر یک روال اصولی آغاز کنیم.
شافعی با اشاره به رویکرد مثبت مجلس یازدهم نسبت به بخش خصوصی، گفت: وکلای مردم، در جلسات ابتدایی خود از نمایندگان سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف دعوت به عمل آورده و درخواست کردند تا گزارش هایی از سوی آن ها ارائه شود. امیدواریم این سرآغاز خوب، نویدی برای تعامل بهتر خانه ملت با تشکل های بخش خصوصی باشد و نظرات فعالان این عرصه، بر روند تصمیم سازی برای کشور، موثر واقع شود.
وی تاکید کرد: ما در اتاق بازرگانی صادقانه، مشتاقانه و مشفقانه آمادگی داریم تا برای ترسیم آینده اقتصادی کشور، هر تلاش لازم را به انجام برسانیم. مجلس را مبدا اقدامات سرنوشت ساز برای کشور می دانیم و همین امر می تواند راهگشای بسیاری از مسائل قانونی و اقتصادی باشد و در سطح ملی و استانی باید با یکدیگر همکاری موثری داشته باشیم.
رییس اتاق ایران در این نشست، چند خبر مهم را نیز اعلام کرد و گفت: پس از تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از «جهش تولید»، بحث قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در دست پیگیری قرار گرفت. به همین استناد نیز، با دستور وزیر اقتصاد، روند اجرای پنجره واحد شروع کسب و کار کلید خورد. این طرح در تهران افتتاح رسمی شد و در 4 استان دیگر از جمله خراسان رضوی نیز ساز و کار آن، به زودی راه اندازی خواهد شد.
منبع: ایلنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :