آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269746
تاریخ انتشار : 1 تیر 1399 14:58
تعداد بازدید : 3128

کارگروه کشاورزی هوشمند تشکیل جلسه داد

اولین نشست کارگروه کشاورزی هوشمند پس از انتشار فراخوان عضویت، با اعضای جدید و با حضور جمعی از اعضای کمیسیون اینترنت اشیا و داده های عظیم، عصر دوشنبه بصورت انلاین برگزار شد.


فناوران- حمید بهنگار از اعضای کمیسیون اینترنت اشیا و داده های عظیم که مسئول کارگروه کشاورزی هوشمند است، با ارایه آمار وضعیت کشور در این صنعت و تاریخچه کشاورزی، به ضرورت همگرایی فناوری ها و فعالیت های میان رشته ای اشاره کرد و گفت:
«با توجه به تغییرات اقلیمی و شرایط خاص کشور، دیگر ضروری است کشاورزی به فناوری های نوین تجهیز شود، چرا که در غیر این صورت محکوم به نابودی است. اتوماسیون و هوشمندسازی، دو مقوله جدا از هم هستند. هوشمند سازی، نسل بعدی اتوماسیون محسوب می شود و نباید آنها را به جای هم القا کرد.»
او با تاکید بر لزوم پذیرش شرکت های حوزه فناوری های نوین در صنعت کشاورزی به عنوان بخشی از اکوسیستم کشاورزی، گفت:«باید به نقش دولت، بخش خصوصی و بهره بردار به عنوان 3 عنصر کلیدی در اکوسیستم کشاورزی هوشمند، به صورت متوازن پرداخته شود.»
حاضرین جلسه که متشکل از شرکت های فعال این حوزه بودند با معرفی زمینه فعالیت خود، درباره پاره ای از مشکلات و معضلات پیشین و تبیین دقیق اهداف کارگروه گفتگو و تبادل نظر کردند.
همچنین مقرر شد این جلسات بصورت منظم و با تاکید بر لزوم مشارکت اعضا، هر دو هفته یکبار برگزار شود.
منبع: نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :