آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269810
تاریخ انتشار : 3 تیر 1399 14:37
تعداد بازدید : 3115

۲۵ درصد شرکت های جهان کاملاً ابری خواهند شد

نتایج یک بررسی که توسط مؤسسه اوریلی صورت گرفته نشان می دهد ظرف یک سال آینده بیست و پنج درصد از شرکت های جهان تمامی اپلیکیشن های خود را به بستر ابر منتقل می کنند.
undefined

فناوران -  با توجه به اینکه پژوهش مذکور قبل از همه گیری ویروس کرونا صورت گرفته، می توان انتظار داشت که اقبال به فناوری رایانش ابری برای دسترسی به نرم افزارها و برنامه های مختلف با سرعتی بیشتر افزایش یابد.
بررسی یادشده که از طریق گفتگو با ۱۲۸۳ مدیر حوزه فناوری اطلاعات طی ماه های ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۰ صورت گرفته، نشان می دهد که انتقال به محیط تمام ابری تنها محدود به شرکت های کوچک که فاقد بخش فناوری اطلاعات هستند، نیست و شرکت های بزرگ نیز به این فناوری علاقه نشان می دهند.
۱۷ درصد از پاسخ دهندگان در سازمان های بزرگی کار می کنند که بیش از 10 هزار کارمند دارند و پیش از این تمامی اپلیکیشن های خود را به فضای ابری منتقل کرده اند.
همچنین ۹۰ درصد از سازمان ها هم از افزایش استفاده از زیرساخت های ابری در یک سال آینده خبر داده اند. ۶۷ درصد از سازمان ها از انتقال اکثریت اپلیکیشن های خود به محیط ابر خبر داده اند که این امر نیز تغییری مهم محسوب می شود.
۵۴ درصد از شرکت ها از ترکیبی از سرویس های ابری استفاده می کنند که در این میان خدمات ابری آمازون با محبوبیت ۶۷ درصدی در صدر است و رتبه دوم به خدمات ابری مایکروسافت با ۴۸ درصد محبوبیت اختصاص دارد. رتبه سوم نیز با ۳۲ درصد محبوبیت مربوط به خدمات ابری گوگل است.
منبع: زد دی نت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :