آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269849
تاریخ انتشار : 7 تیر 1399 9:49
تعداد بازدید : 611

ادعای حمله هکرهای ایرانی به مایکروسافت

مایکروسافت خبر از حمله سایبری به یکی از شبکه های خود داد و ادعا کرد این هکرها از حمایت ایران برخوردارند. هکرها با دستیابی به یک کلمه رمز در اطلاعات ذخیره شده در رایانش ابری، موفق به کنترل یک شبکه این شرکت شده اند.
undefined

فناوران - تنها داشتن یک کلمه رمز برای انجام حمله ای سایبری به یکی از شبکه های مایکروسافت کفایت می کرده است. شرکت مایکروسافت احتمال می دهد این حمله سایبری از سوی گروهی به نام “هولمیوم” صورت گرفته باشد. گروهی که گفته می شود در ایران فعالیت می کنند.
به گزارش دویچه وله فارسی نشریات تخصصی و از جمله نشریه “تک تایمز” روز ۲۳ ژوئن با انتشار گزارشی از حمله سایبری به شرکت مایکروسافت خبر داده است. این خبر متکی بر گزارشی است که از سوی مسوولان شرکت مایکروسافت رسانه ای شده است. این گزارش ها حکایت از آن دارند که موضوع توسط مسوولان ناظر بر امنیت سایبری شرکت مایکروسافت پیگیری شده است.
مایکروسافت اعلام کرده است که هکرها موفق شده اند با هک کردن یکی از کلمات رمز موجود در رایانش ابری (کلاد) ظرف مدت چند روز کنترل کامل یک شبکه از داده های این شرکت را در اختیار بگیرند.
احتمال داده می شود که “گروه هولمیوم” پشت این حمله سایبری باشد. در گزارش مایکروسافت آمده است که این هکرها از پشتیبانی یک دولت برخوردار بوده اند. پیش از این گزارش هایی درباره وابستگی این گروه از هکرها به دولت ایران  منتشر شده بود.
هکرهای گروه هولمیوم با نام های متفاوتی عمل می کنند. گاهی تحت عنوان APT33، گاهی به نام “استون دریل” و گاهی نیز با نام “الفین” عمل می کنند.
مرکز ثقل حملات سایبری این هکرها تا کنون صنایع دفاعی و هوافضای کشورهای غربی و همچنین شرکت هایی بوده که در عرصه صنایع شیمیایی، معادن و انرژی فعالیت می کنند.
گفته می شود که معمولا شرکت ها با تاخیر متوجه این حملات سایبری می شوند. به این ترتیب، هکرها از طریق ورود به شبکه می توانند برای مدتی نسبتا طولانی و گاهی حتی چند ماه به سرقت اطلاعات و تخریب بپردازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :