آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269898
تاریخ انتشار : 8 تیر 1399 12:12
تعداد بازدید : 4267

طرحی که برای الکامپ 99 در دست بررسی است

«الکامپ آنلاین» در کنار نمایشگاه اصلی برگزار می شود

نشست آنلاین کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد و رضا حیدری و مهران محرمیان مهمانان نشست آنلاین کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان بودند
undefined

فناوران- در این نشست آنلاین رضا حیدری به روند کنونی برگزاری الکامپ پرداخت و گفت: با توجه به جابه جایی زمان برگزاری نمایشگاه به 28 شهریور ماه، تمام مراحل طبق برنامه و با زمان کافی پیش می رود تا امکان تصمیم گیری های درست در شرایط فعلی وجود داشته باشد. پیش ثبت نام از تاریخ 20 خرداد ماه آغاز شده است و با استقبال فراتر از انتظار، 270 شرکت مساحتی بیش از 24000 مترمربع فضای نمایشگاهی درخواست کرده اند. امسال بدلیل برگزاری همزمان دو رویداد، نیمی از فضای نمایشگاهی در اختیار الکامپ است و جانمایی برای این حجم از فضای درخواستی دشوار خواهد بود.
او اضافه کرد: تصور می کنم امکان برگزاری یک رویداد آنلاین نیز در کنار برپایی مراسم حضوری الکامپ به صورت آزمایشی وجود داشته باشد که در حال بررسی آن هستیم. این دوره بهترین زمان و مناسب ترین وقت برای اجرا و پیاده سازی طرح آزمایشی برگزاری آنلاین الکامپ است که به عنوان یک مکمل در کنار نمایشگاه اصلی برقرار باشد.
حیدری گفت: ستاد اجرایی الکامپ زیر نظر ستاد ملی مقابله با کرونا و در تعامل نزدیک با این ستاد و شرکت نمایشگاه ها، پروتکل های بهداشتی را برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته است. با این حال سلامت بازدیدکنندگان در اولویت است و در صورتی که تشخیص بر لغو نمایشگاه باشد برای جلوگیری از متضرر شدن شرکت کنندگان، زودتر اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیر اجرایی الکامپ با بیان تغییر شیوه حضور دولت در نمایشگاه امسال گفت: امسال سالنی به نام دولت الکترونیک وجود ندارد و دستگاه های دولتی نیز مانند سایر شرکت کنندگان فرآیند ثبت نام مستقل دارند. جانمایی آنها هم بر حسب حوزه فعالیت در کنار سایرین خواهد بود.
حیدری در پاسخ به سوال یکی از اعضا در خصوص امکان حضور شرکت ها به صورت کنسرسیومی گفت: در سال گذشته نمایشگاه در مساحت مفید ۳۲هزار متر مربعی برگزار شد. اما امسال این فضا امسال نصف شده است. با در نظر داشتن این موضوع، برای متقاضیان منعی برای شرکت به هر صورتی وجود ندارد و تنها باید مراحل ثبت نام انجام شود. کمیته اجرایی درباره نحوه واگذاری و مساحت ها تصمیم خواهد گرفت و همه اینها تابع شرایط و وضعیت درخواست ها خواهد بود.
پیش ثبت نام الکامپ ۹۹ از بیستم خرداد ماه آغاز شده است و این نمایشگاه در روزهای ۲۸ تا ۳۱ شهریورماه امسال از صبح تا پایان ساعت اداری در محل دایمی برگزاری نمایشگاه های تهران برقرار خواهد شد. در بخش دوم جلسه، فردوس حاتمی و محمد بازودار از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گزارش اقدامات برای کمک به کسب وکارها در شرایط همه گیری بحران کرونا و ارزیابی پویش «از خانه بخریم» را ارایه کردند. 
بازودار با بیان اینکه از سال گذشته برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کسب و کارهای سنتی و کمک به آنها جهت حضور در فضای آنلاین، نمایشگاه های بهاره ای برگزار شده است گفت: «در شرایط بحران کرونا ما به نوعی توانستیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. رشد استفاده کسب وکارهای سنتی از فضای مجازی ۲۲۷ درصد ثبت شده است. از اهداف تعیین شده در این جشنواره بهاره مجازی به بخش هایی دست پیدا کردیم و همین روند را در جشنواره فروش مجازی در ماه مبارک رمضان ادامه دادیم. با پیوستن اصناف به بازارگاه های اینترنتی در ماه رمضان ۳۵۰ هزار بازدید از سایت ثبت شده است و حدود ۳۰۰ فروشگاه به صورت اینترنتی در این جشنواره مشارکت کرده اند.
وی گفت: فقط از ابتدای جشنواره تا کنون ۵۵۰ واحد صنفی در فضای آنلاین حضور یافته اند و ما راهکارهایی برای آشنایی و کمک به کسب وکارهای سنتی برای حضور در فضای آنلاین و تعامل با کسب وکارهای اینترنتی داشته ایم. در سایت جشنواره هم لینک هایی برای واحدهای صنفی شرکت کننده در جشنواره در نظر گرفته ایم تا بتوانند نشانِ پرداخت بگیرند و مشکل پرداخت آن ها در سریع ترین فرصت ممکن حل شود.
مهران محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، اطلاعاتی در خصوص آخرین وضعیت حوزه های نوین مرتبط با کسب وکارهای تجارت الکترونیکی ارایه دادند.
معاون بانک مرکزی در خصوص سرویس برداشت مستقیم (Direct Debit)، از عملیاتی شدن سامانه پرداخت‎های نظام مند دوره ای «سپند» با اتصال ۱۹ بانک تا کنون خبر داد و گفت: فعالیت های تجاری سازی محدودی توسط برخی از بانک ها نیز در این خصوص شروع شده است.
منبع: نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :