آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269977
تاریخ انتشار : 14 تیر 1399 10:34
تعداد بازدید : 3162

با امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فناوری اطلاعات

سرویس های بانک ایران زمین به روی استارتاپ ها باز شد

تفاهم نامه همکاری بین سازمان فناوری اطلاعات ایران و بانک ایران زمین با هدف تبادل خدمات و امکانات طرفین برای استفاده اعضای سامانه ملی ایران نوآفرین از جمله بسته خدمات ارتباطی و خدمات وب سرویس امضا و مبادله شد.
undefined

فناوران- مراسم امضا و معرفی تفاهم نامه همکاری میان سازمان فناوری اطلاعات و بانک ایران زمین، چهارشنبه گذشته در محل مرکز نوآوری ایران زمین برگزار شد.
بر اساس این تفاهم نامه اعضای سامانه ملی نوآفرین به رایگان به 200 سرویس بانک ایران زمین که روی بوم ایران زمین ارایه شده، دسترسی می یابند. همچنین در قالب این قرارداد از سوی شرکت آرین تل که MVNO بانک ایران زمین است، تعداد 5 هزار سیم کارت رایگان با 10 گیگابایت اینترنت، هزار دقیقه مکالمه و هزار پیامک درون شبکه، 100 دقیقه مکالمه و یکصد پیامک برون شبکه به اعضای سامانه ایران نوآفرین داده خواهد شد.
هر ماه یک سرویس در سامانه ملی ایران نوآفرین
سعید روشنی، مجری طرح ایران نوآفرین در این مراسم با بیان تاریخچه ای از فعالیت یک ساله این سامانه گفت: تا کنون موفق شده ایم 2548 شرکت نوپا، 130 سرمایه گذار، 222 مرکز رشد، شتابدهنده و فضای کار اشتراکی، 1924 تیم نوپا، 630 شرکت بزرگ و رشد یافته و 255 علاقه مند به حوزه کارآفرینی را در این سامانه عضو کنیم.
وی با بیان اینکه تا پایان هفته آینده، علاوه بر بانک ایران زمین، 15 سرویس دهنده دیگر روی این پلتفرم قرار خواهند گرفت، گفت: در سرویس بوم واره، موفق شدیم 750 سرویس را در طول سه هفته به اعضای سامانه ارایه کنیم که یکی از بزرگ ترین دستاوردها در سیستم نوآوری کشور است.
روشنی با اعلام اینکه در یک سال آینده هر ماه یک سرویس جدید به اکوسیستم نوآفرینی ارایه خواهد شد، افزود: یکی از مهم ترین این سرویس ها، «بوم سرمایه» نام دارد که ارتباط صندوق های سرمایه گذاری را با اکوسیستم نوآفرینی برقرار می کند.
 رونمایی از پایلوت بانک دیجیتال ایران زمین در پاییز
فرهاد اینالویی، معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین نیز در این مراسم، با بیان اینکه فرایند تحول دیجیتال از 3.5 سال پیش در این بانک آغاز شده است، به شاخص های حرکت در مسیر تحول دیجیتال اشاره کرد و مواردی همچون میزان تراکنش های غیر حضوری، داده های دیجیتال شده، تعداد سرویس ها روی پلتفرم باز، تعداد کانال های ارایه خدمت، کاهش هزینه و نوآوری باز را از جمله این موارد برشمرد. وی همچنین اعلام کرد که بانک ایران زمین در سه ماهه سوم امسال از پایلوت اولین بانک دیجیتال در ایران رونمایی خواهد کرد. امیر ناظمی ، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در مراسم امضای تفاهم نامه تفاهم نامه، با ابراز خوشنودی از ایجاد مراکز نوآوری در سیستم بانکی کشور گفت: رابطه بانک ها با حوزه فناوری اطلاعات در حوزه های مختلفی تلاقی پیدا می کنند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران سرمایه گذاری جسورانه و ریسک پذیر بانک ها در حوزه IT را اولین گام مهم سیستم بانکی در حوزه فناوری دانست و گفت: مشتریان  دارایی نامشهود بانک ها محسوب می شود و کاربران اولین استفاده کنندگان اپلیکیشن های ارائه شده از سوی بانک ها هستند.  وی با تاکید بر ضرورت شکل گیری مراکز نوآوری گفت: ایجاد مراکز نوآوری در حوزه بانکداری نوعی آینده نگری و حمایت از کسب و کارهای نوپا است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :