آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270017
تاریخ انتشار : 15 تیر 1399 15:36
تعداد بازدید : 3198

ابلاغ کمک ویژه مالیاتی برای شرکت های تازه وارد به بورس

رییس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای، کمک ویژه مالیاتی برای شرکت های تازه وارد به بورس طی سال ۹۹ را به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.
undefined

فناوران- بسیاری از بنگاه های اقتصادی به دلیل شرایط خوب بازار سرمایه، تمایل دارند وارد بورس شوند اما به دلیل برخی شایعات یا رویه های نادرست، برخی از این بنگاه ها که حتی پرونده مالیاتی شفاف و روشنی هم دارند نگران هستند در صورت ورود به بورس، زمینه و بهانه ای پیدا شود تا پرونده مالیاتی سنوات گذشته آنها مورد کالبد شکافی مجدد قرار گیرد.
این موضوع از طریق وزیر امور اقتصادی و دارایی، در دولت مطرح و به دلیل جوانب مختلف آن، به شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارجاع شد و پس از آن رییس جمهور در نامه ای به فرهاد دژپسند، از مصوبه سران سه قوه در همین زمینه خبر داد.  در همین راستا، ورود سازمان امور مالیاتی به پرونده های سال های ماقبل ۱۳۹۸ تمامی شرکت هایی که در سال جاری در بورس پذیرش می شوند ممنوع شده و سازمان امور مالیاتی متعرض حساب های سنوات گذشته آنها نخواهد شد لذا این شرکت ها فقط بابت صورت مالی سال ۱۳۹۸ خود مالیات خواهند پرداخت.
این شرکت ها موظف شده اند حداقل ۲۵ درصد سهام شرکت خود را به صورت شناور در بازار سرمایه عرضه کنند و وزارت اقتصاد نیز موظف است گزارش اقدامات و پیشرفت کار خود را هر ۳ ماه یک بار به دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارایه کند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :