آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270205
تاریخ انتشار : 24 تیر 1399 13:19
تعداد بازدید : 3182

۷۰۰ هزار واحد صنفی در معرض خطر

نماینده سرپرست وزارت صمت در اصناف کشور و عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران و تهران گفت: نباید توقعات را بیشتر از توان دولت در نظر گرفت و توان دولت کاملا مشخص است و با این شرایط تحریم و پایین آمدن خرید نفت، قطعا دولت نیز توانایی زیادی ندارد.
undefined

فناوران - ابراهیم درستی، نماینده سرپرست وزارت صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رییسه اتاق اصناف ایران و تهران، با بیان تاثیر کرونا بر فعالیت صنوف و همچنین عملکرد دولت گفت: حدود ۷۰۰ هزار واحد صنفی امروز در معرض خطر جدی هستند و متاسفانه نمی توان به دولت برای کمک هایی که به این واحدها کرده نمره خوبی داد.
وی گفت: درست است که خط مقدم مبارزه با کرونا، تیم پزشکی و کادر درمان است اما نباید از سایر صنوفی که خدمات عمومی به مردم ارایه می کنند غافل شد.
وی ادامه داد: بسیاری از وعده هایی که دولت داد عملی نشد و وام هایی که پرداخت کرده و یا قرار است پرداخت کند، درمان اصلی مشکلات نیست و فقط نقش یک مُسکن را دارد. 
نماینده اصناف ادامه داد: البته نباید توقعات را بیشتر از توان دولت در نظر گرفت و توان دولت کاملا مشخص است و با این شرایط تحریم و پایین آمدن خرید نفت، قطعا دولت نیز توانایی زیادی ندارد. ما پیش از کرونا حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشتیم و کرونا نیز حدود ۸۰ هزار تومان به این کسری بودجه اضافه کرد.
نماینده وزارت صمت در اتاق اصناف افزود: در بعضی از صنوف درآمد اسفند و فروردین برابر با یک سال کاری است و امسال که این درآمد که به نام درآمد شب عید شناخته می شود، وجود نداشت، اصناف ضرر اقتصادی زیادی دیده اند و شغل های مختلفی به دلیل آنکه به عنوان شغل های پرخطر شناخته می شدند، نتوانستند فعالیت کنند و در کرونا آسیب
 دیدند.
وی در پایان گفت: ما پیشنهاد دادیم که نه تنها به مالیات سال ۹۷ آنها اضافه نشود بلکه کسر هم بشود و من به عنوان نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی کشور این توافق را انجام دادم.
منبع: اتاق اصناف


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :