آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270344
تاریخ انتشار : 30 تیر 1399 12:29
تعداد بازدید : 4198

مرکز حل اختلاف حقوقی دانش بنیان ها راه اندازی شد

مرکز مصالحه و ارجاع به داوری شرکت های دانش بنیان در راستای رفع انواع اختلافات تجاری و حقوقی شرکت های دانش بنیان و فناور راه اندازی شد.
undefined

فناوران- محمد صاحبکار خراسانی رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان با اشاره به راه اندازی «مرکز مصالحه و ارجاع به داوری»، گفت: این مرکز برای حل وفصل انواع اختلافات تجاری و حقوقی شرکت های دانش بنیان و فناور تاسیس شده است.
صاحبکار خراسانی با بیان لزوم راه اندازی مرکز مصالحه و داوری ادامه داد: اختلافات حقوقی به سه روش صلح و سازش، داوری یا حضور در محاکم قضایی حل می شوند اما حل اختلاف از طریق محاکم قضایی اغلب پرهزینه و زمان بر است. بر این اساس مرکز «مصالحه و ارجاع به داوری» با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تأسیس شد. شرکت های دانش بنیان می توانند در زمان عقد قرارداد قید کنند که در صورت بروز اختلاف، ابتدا در این مرکز مصالحه کنند و در صورت عدم مصالحه به مراکز داوری ارجاع داده شوند.
وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر شرکت ها، تمایل بیشتری به حل اختلاف از طریق صلح و سازش دارند، این مرکز می تواند خدمات قابل توجهی به شرکت های دانش بنیان ارایه دهد. برای استفاده از این خدمات، شرکت های دانش بنیان در قراردادهای خود مرکز مصالحه را به عنوان مرجع مرضی الطرفین (مورد رضایت دو طرف) انتخاب می کنند و در صورت عدم مصالحه میان شرکت ها، این مرکز، داوری را به یک مراکز داوری همکار ارجاع می دهد.
دبیر کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در ادامه ضمن توضیح خدمات مرکز مصالحه و داوری، افزود: شرکت های دانش بنیان نیز مانند هر بنگاه اقتصادی دیگر با مسائل حقوقی و قضایی مواجه می شوند، بنابراین شرکت ها نیازمند بهره مندی از خدمات و مشاوره های حقوقی مخصوص به خود هستند. در واقع، مرکز مصالحه و ارجاع به داوری به حل وفصل انواع اختلافات تجاری و حقوقی میان شرکت ها می پردازد.
وی بیان کرد: مرکز مصالحه و ارجاع به داوری در موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان مستقر شده است و شرکت های دانش بنیان برای مصالحه می توانند از مشاوران و وکلا حقوقی خبره این مرکز تخصصی به صورت رایگان استفاده کنند.
منبع:معاونت علمی 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :