آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270410
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1399 12:49
تعداد بازدید : 4785

کاهش فروش گوشی در دومین بازار بزرگ جهان

آمار و ارقام حاکی از آن است که دومین بازار بزرگ جهان در زمینه فروش گوشی های هوشمند، در سه ماهه دوم سال جاری شاهد کاهش میزان فروش بوده است.
undefined

فناوران - ویروس شایع شده در جهان روی دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در سه ماهه دوم امسال تأثیر منفی گذاشته است. بر اساس گزارش کانالیس، شیوع جهانی ویروس کرونا منجر به توقف تولید گوشی های هوشمند در این کشور شد و تقاضا هم برای گوشی ها به شدت کاهش یافت، زیرا خرده فروشان آنلاین و آفلاین اجازه فروش آن ها را ندارند. 
این اتفاقات تا اواسط ماه می در هند ادامه داشت و این بدان معنا است که بیماری کرونا نیمی از سه ماهه دوم امسال در عرضه و تقاضای گوشی های هوشمند را تحت تأثیر قرار داده است.
 شیائومی برترین تولیدکننده در هند
شیائومی، با ارزش خود برای رویکرد پول که برای یک کشور در حال توسعه مانند هند طراحی شده، در سه ماهه دوم سال بهترین تولیدکننده گوشی های هوشمند در بازار باقی ماند. 
با وجود این که محموله های این شرکت با ۵.۳ میلیون واحد، نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد کاهش یافته اند، سهم بازار شیائومی به سختی از ۳۱.۳ درصد در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ به ۳۰.۹ درصد در دوره دوم امسال کاهش یافته است.
گفتنی است، این شرکت در مدت مشابه سال گذشته ۱۰.۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به هند صادر کرده است.
 عملکرد دیگر شرکت ها در بازار هند
شرکت ویوو به عنوان دومین شرکت در سه ماهه دوم سال در هند معرفی شد. این شرکت پس از ارائه ۳.۷ میلیون گوشی در سه ماه و حتی با کاهش ۳۶ درصدی تعداد گوشی های ارسال شده، ۲۱.۳ درصد از بازار تولید گوشی های هوشمند در کشور هند را به خود اختصاص داده است. 
سهم این شرکت در بازار هند از آوریل تا ژوئن امسال از ۱۷.۵ درصد به ۲۱.۳ درصد رسیده است. سامسونگ هم شاهد کاهش صادرات گوشی های خود به هند بوده است.  میزان صادرات گوشی های این شرکت ۶۰ درصد کاهش یافته است و تعداد دستگاه های صادر شده از ۷.۳ میلیون به ۲.۹ میلیون کاهش یافته است. اوپو با افت ۲۷ درصدی در صادرات محصولات خود به هند از ۳ میلیون به ۲.۲ میلیون دستگاه در رتبه چهارم فروشندگان گوشی های هوشمند در هند قرار گرفته است و سهم بازار خود را از ۹.۲ به ۱۲.۹ درصد گسترش داده است. پس از این شرکت، ریلمی در رده پنجم دیده می شود.  ریلمی در سه ماهه دوم سال جاری ۱.۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به هند صادر کرده است که یک میلیون یا ۳۵ درصد از مدت مشابه در سال گذشته کمتر بود.
 جمع بندی
روی هم رفته، آمار کانالیس نشان می دهد که میزان فروش گوشی های هوشمند در دومین بازار بزرگ جهان، ۴۸ درصد کاهش یافته است. 
در بازار هندوستان در مدت زمان مشابه سال گذشته، ۳۳ میلیون گوشی هوشمند به فروش رسیده بود، اما حالا، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، این میزان به ۱۷.۳ میلیون دستگاه رسیده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :