آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270411
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1399 12:53
تعداد بازدید : 4785

آلمان به کاربران محصولات فناورانه چین هشدار داد

وزارت اطلاعات آلمان به مصرف کنندگان محصولات فناورانه هشدار داده که به علت نگرانی های امنیتی از خدمات و محصولات شرکت های فناوری چین استفاده نکنند.
undefined

فناوران – آسوشیتدپرس گزارش داد، پس از آنکه دولت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی به بهانه نگرانی های امنیتی همکاری با شرکت های فناوری چینی را محدود کردند حالا آلمان نیز به جمع آنها پیوسته است. این در حالی است که کارشناسان مستقل تصریح کرده اند هدف اصلی از اعمال این محدودیت ها جلوگیری از موفقیت چین جهت حضور در بازارهای جهانی است.
وزارت اطلاعات آلمان در گزارش امنیتی سالانه خود که تازه منتشر شده مدعی شده انتشار اطلاعات شخصی در نرم افزارهای شرکت های پرداخت آنلاین چینی و نیز در خدمات سایر شرکت های فناوری چینی موجب خواهد شد که این اطلاعات به دست دولت این کشور بیفتد. این در حالی است که بر اساس افشاگری های ادوارد اسنودن پیمانکار سابق کاخ سفید دولت آمریکا هم اطلاعات کاربران گوگل، اپل، مایکروسافت، فیس بوک و غیره را سرقت می کند.
در این گزارش شرکت های فناوری مشهور چین مانند نتسنت، علی بابا و اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلف عرضه شده توسط آنها و زیرمجموعه های آنها متهم به سرقت اطلاعات کاربران آلمانی شده اند.
توماس هالدنوانگ رییس وزارت اطلاعات آلمان هم در این مورد گفته است: آلمانی ها نباید داده های خود را در اختیار شرکت های چینی قرار دهند، زیرا این اطلاعات بر اساس قوانین چین تحویل دولت این کشور می شود. لذا مشتریان آلمانی خدمات شرکت های فناوری چینی در صورت سو استفاده پکن از داده های یادشده نباید شگفت زده شوند.
منبع:مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :