آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270512
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1399 10:56
تعداد بازدید : 3166

نشست کارگروه ارزیابی و ممیزی مراکز داده برگزار شد

نشست کارگروه تخصصی ارزیابی و ممیزی مراکز داده هفته گذشته با حضور نمایندگان سازمان تنظیم مقررات، سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات و نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار شد.
undefined

فناوران- آزاد معروفی مدیر اجرایی این کارگروه در شرح تاریخچه شکل گیری نظام ممیزی مراکز داده می گوید : «بر اساس مصوبه 214 و 247 کمیسیون تنظیم مقررات، رتبه بندی مراکز داده بر اساس معیار DC100 آغاز شد. اما با عدم استقبال مراکزداده به دلیل مشکلات شکلی و مفهومی معیار DC100، به پیشنهاد سازمان فاوا سازمان نصر به موضوع ممیزی و رتبه بندی مراکزداده ورود پیدا کرد و با دستیابی به توافق در مورد راه کار پیشنهادی سازمان نصر، اقدامات مقدماتی در گردآوری و تدوین اسناد و پیوست های فنی انجام شد. بعد از آن با اخذ تاییدیه هیات عامل سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات در جلسه شماره ۴۲۴ مورخ بیست و چهارم شهریور سال گذشته، تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان فاوا و سازمان نصر در بیست و پنجم آذرماه همان سال به امضا رسید. سپس با انتشار فراخوان سامان دهی، ارزیابی و رتبه بندی مراکز داده، دبیرخانه نظام ممیزی و رتبه بندی مراکز داده تشکیل شد.»
او همچنین در توضیح ساختار سازمانی نظام ممیزی مراکز داده گفت: «کارگروه تخصصی ارزیابی و ممیزی مراکز داده در راس قرار دارد و شامل نمایندگان سازمان نصر، سازمان فاوا، سازمان تنظیم مقررات، نمایندگان اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف، نماینده دانشگاهی و نماینده دارندگان مراکز داده است. ذیل این کارگروه کمیته مرکزی تشکیل شده است که خود شامل کمیته های تخصصی در هرکدام از شاخه های مورد نیاز در نظام ممیزی است. مصوبات کمیته مرکزی جهت تایید به کارگروه تخصصی ارزیابی و ممیزی مراکز داده ارجاع داده می شود.» در این نشست گزارش مکتوب تمامی فعالیت ها کمیته مرکزی از ابتدای تشکیل تا کنون ارایه شد و همچنین دو «طرح واره احراز صلاحیت ممیزان زیرساخت فیزیکی مرکز داده» و «طرح واره اعتباربخشی نهادهای گواهی کننده مراکزداده» که توسط کمیته های تخصصی تدوین و در کمیته مرکزی تایید شده است، مورد بررسی و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.
منبع:نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :