آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270537
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1399 9:50
تعداد بازدید : 4869

لپ‌تاپ و موبایل ارزان می‌شود

افت ۲۰ درصدی قیمت آیفون در ایران

رییس اتحادیه فناوران رایانه می گوید: از پنجشنبه هفته گذشته تاکنون لپ تاپ و لوازم آی تی از گمرکات ترخیص شده است. بنابراین با ترخیص این کالاها از گمرکات قیمت لپ تاپ و گوشی های تلفن همراه ارزان خواهد شد.
undefined

فناوران - در روز هایی که شیوع ویروس کرونا در کشور مجدد افزایش یافت وضعیت دورکاری و ارائه خدمات آموزشی از راه دور نیز بیشتر شد و همچنین تقاضا برای تهیه تجهیزات زیرساختی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز بالا گرفت. حال در این میان، بخشی از فعالان بازار علت افزایش قیمت لپ تاپ و موبایل را ممنوعیت واردات یا عدم تخصیص ارز به این کالا عنوان می کنند. حال آیا هفته آینده قیمت لپ تاپ و موبایل ارزان می شود؟
در همین حال رییس فناوران رایانه در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت لپ تاپ ارزان تر می شود؟ گفت: هنوز قیمت لپ تاپ فروکش نکرده است اما از پنجشنبه هفته گذشته تاکنون لپ تاپ و لوازم آی تی از گمرکات ترخیص شده است. بنابراین با ترخیص این کالاها از گمرکات قیمت لپ تاپ و گوشی های تلفن همراه ارزان خواهد شد. محمدرضا فرجی افزود: با ترخیص این کالاها قیمت لپ تاپ از هفته گذشته تاکنون بین سه تا چهار درصد ارزان شده است. با عدم تخصیص ارز به واردکنندگان و همچنین عدم ترخیص کالاها قیمت بسیاری از کالاها از جمله گوشی های تلفن همراه، لپ تاپ و … در فروشگاه های اینترنتی یا به شدت بالا بود یا موجودی این سایت ها کافی نبود اما از این پس به مردم وعده می دهیم که موجودی کالاها در بازار افزایش خواهد یافت.
او با اشاره به پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل اظهارکرد: ممنوعیت واردات موبایل بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد. همچنین طی ۱۰ روز گذشته قیمت آیفون ۶۴ پرومکس از ۴۱ میلیون تومان به ۳۱ میلیون تومان رسید. یعنی قیمت آیفون حدود ۲۰ درصد ارزان شد.
فرجی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است تنوع کالایی موبایل در بازار افزایش یابد؟ گفت: قاعدتا با تخصیص ارز و ترخیص کالاها از گمرکات تنوع کالایی موبایل در بازار افزایش خواهد یافت و به دنبال آن قیمت موبایل ارزان می شود.
منبع:تجارت نیوز


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :