آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270552
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1399 12:50
تعداد بازدید : 3110

شرکت‎های فناور در شرق تهران مستقر می شوند

استقرار شرکت های فناور، دانش بنیان و شتابدهنده ها در صدها هکتار از اراضی شرق تهران از جمله برنامه های بلند مدت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. آنها تا پایان مرداد ماه برای دریافت قطعات زمین و استقرار در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مهلت دارند.
undefined

فناوران- برای واگذاری تعداد محدودی از قطعات فاز سه ناحیه نوآوری پردیس از 15 تیر ماه، فراخوان اعلام شده است. شرکت های متقاضی برای دریافت یکی از 30 قطعه زمین در نظر گرفته شده در این مرحله می توانند ثبت نام کنند. متراژ این قطعات از 500 متر مربع تا 2 هزار و 500 متر مربع در نظر گرفته شده است و فناوران تا پایان مرداد ماه برای ثبت نام فرصت دارند.
علی هزاوه معاون امور فناوری پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: همه شرکت هایی که در حوزه فناوری های پیشرفته فعالیت می کنند  و امکان حضور در پارک فناوری پردیس معاونت علمی را دارند می توانند در این طرح ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: شرکت های فعال در حوزه تجهیزات پرشکی پیشرفته، فناوری اطلاعات، الکترونیک، ابزار دقیق و شتابدهنده های نوآوری و همچنین مجموعه های که خدمات تشخیصی آزمایشگاهی و کارگاهی ارایه می دهند، برای واگذاری در اولویت قرار دارند.
معاون امور فناوری پارک فناوری پردیس معاونت علمی در ادامه گفت: این زمین به خود متقاضی واگذار می شود و بحث ساخت و ساز بر عهده دریافت کننده زمین است. هر چند شرکت های دانش بنیان می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز استفاده کنند. این شرکت ها در صورت استقرار در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می توانند از مزایای بسیار متنوعی برخوردار شوند.
وی همچنین بیان کرد: توسعه فعالیت ها و برند شرکت، استفاده از زیرساخت های خدمات عمومی پارک مانند امکانات رفاهی، معافیت های مالیاتی، تسهیلات نظام وظیفه، تسهیلات مرتبط با قوانین کار، تسهیلات شرکت در مزایده و مناقصات، تنها بخشی از این مزایا و امکانات در نظر گرفته شده است.  ناحیه نوآروی پارک فناوری پردیس بیش از 100 هکتار است و انتظار می رود که در فازهای توسعه ای، وسعت این ناحیه به 1000 هکتار برسد.
منبع:معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :