آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270629
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1399 10:34
تعداد بازدید : 4199

رییس اتاق اصناف:

معافیت های مالیاتی جدید اصناف اعلام شد

رییس اتاق اصناف ایران نتایج جلسات مدیران این اتاق با مدیران سازمان امور مالیاتی را برای تعیین معافیت های جدید مالیاتی اصناف تشریح کرد.
undefined

فناوران- سعید ممبینی در خصوص آخرین وضعیت تعاملات بین این اتاق و سازمان امور مالیاتی گفت: در ارتباط با نحوه رسیدگی به تعیین مالیات سال ۱۳۹۸ مودیان صنفی از مدتی پیش مذاکرات متعددی با مسوولان سازمان امور مالیاتی کشور داشتیم. در همین راستا چندین جلسه در هیات رییسه به نحوه رویارویی با این موضوع پرداختیم و در نهایت چند موضوع و محور اصلی در مذاکرات مورد توجه ما قرار داشت.
ممبینی افزود: با توجه به تأکید و پیگیری که سازمان امور مالیاتی برای اجرای ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم در سال ۹۸ در دستور کار قرار داده بود پیش بینی می کردیم ممکن است بعضی از مشاغل فاقد اسناد مالی باشند که در نتیجه در اجرای ماده ۹۷ این قانون، دچار مشکلاتی شوند؛ لذا با توجه به اینکه همچنان استفاده از ظرفیت تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم وجود داشت این موضوع را مورد پیگیری قرار دادیم و در چندین جلسه در تعیین ضرایب مربوط به مالیات، از روش تعیین به وسیله تبصره ماده ۱۰۰ قانون مذکور پیگیری هایی صورت گرفت.
وی گفت: البته همه می دانند که در سال ۹۸ ضمن اینکه دچار رکود اقتصادی بودیم، در عین حال در یک ماه پایانی سال به دلیل شیوع بیماری کرونا کسب و کارها آسیب زیادی دیدند، لذا این موضوع مد نظر قرار گرفت و بر آن تأکید شد.
رییس اتاق اصناف ایران تأکید کرد: نهایتاً دو نکته مهم اتفاق افتاد، یکی اینکه با افزایش آستانه مبلغی که می شود در مورد تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم استفاده کرد، موفق شدیم که معافیت ها را از ۱۰ برابر معافیت به ۶۰ برابر افزایش دهیم. به این ترتیب افراد بیشتری علاوه بر گروه سوم و احتمالاً تعدادی از مؤدیان گروه دوم هم که تا ۶۰ برابر معافیت میزان درآمدشان تعیین می شود، می توانند با استفاده از ظرفیت های قانونی تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم نسبت به تعیین مالیات آنها اقدام کنند.
منبع:اتاق اصناف


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :