آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270703
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399 10:57
تعداد بازدید : 3104

در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه کشاورزی اعلام شد

80درصد مبلغ خرید از دانش بنیان ها تسهیلات ارایه می شود

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه خریداران فناوری می توانند تا ۸۰ درصد مبلغ خرید را از صندوق نوآوری تسهیلات ۳ ساله با نرخ ۹ درصد دریافت کنند، گفت: علاوه بر آن به شرکت های دانش بنیانی که موفق به عقد قرارداد فروش محصولات خود شوند انواع ضمانت نامه ها چون ضمانت نامه پیمان، تسهیلات سرمایه در گردش و تولید صنعتی تا سقف ۶۰ میلیون تومان اعطا خواهد شد.
undefined

فناوران - سیاوش ملکی فر در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته با بیان اینکه برخی تصور می کنند اعطای وام و تسهیلات کم بهره از وظایف اصلی صندوق نوآوری و شکوفایی است که تصور درستی نیست، افزود: هدف اصلی این صندوق ایجاد زمینه ای برای شرکت های دانش بنیان به منظور بهره برداری از تسهیلات تعریف شده است.
وی با بیان اینکه این صندوق اهداف مختلفی برای برگزاری این رویدادهای فناورانه دارد، گفت: تزریق فناوری های پیشرفته، تقویت روحیه خودباروی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه بازار، جلوگیری از خروج ارز و تامین نیازهای فناورانه از جمله اهداف ما برای برگزاری این رویدادها است.
ملکی فر به بیان ابزارهای حمایت های این صندوق برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان پرداخت و ادامه داد: پس از برگزاری این رویدادها ما شرکت های صنعتی و دانش بنیان را تنها نخواهیم گذاشت، بلکه تسهیلاتی را برای طرف های متقاضی و عرضه فناوری تعریف کرده ایم که در اختیار آنها قرار می دهیم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در این باره گفت: طرف های خریدار فناوری می توانند ۷۰ تا ۸۰ درصد مبلغ خرید را از صندوق نوآوری تسهیلات ۳ ساله با نرخ ۹ درصد دریافت کنند ضمن آنکه شرکت های دانش بنیانی که موفق به عقد قرارداد شوند، می توانند انواع ضمانت نامه ها چون ضمانت نامه پیمان، تسهیلات سرمایه در گردش، تولید صنعتی تا سقف ۶۰ میلیون تومان را دریافت کنند.
وی با بیان اینکه در این قالب در سال گذشته ۱۴ رویداد فناورانه بزرگ برگزار کردیم، خاطر نشان کرد: در این رویدادها ۱۶۰۰ نیاز فناورانه صنایع مختلف با حضور ۱۱۵۰ شرکت دانش بنیان ارائه شد و در طی این رویدادها تعداد ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه به امضا رسید.
وی درخصوص حمایت این صندوق از حضور شرکت های دانش بنیان در ۸ نمایشگاه خارجی تاکید کرد: برای شرکت های متقاضی به منظور حضور در نمایشگاه های خارجی ۱۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، با بیان حمایت این صندوق از مالکیت فکری گفت: برای این منظور تا سقف ۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی، تا سقف ۹ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و ۴۵ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی به شرکت های حوزه کشاورزی و صنایع وابسته اعطا خواهد شد.
وی حمایت این صندوق برای اخذ استانداردها و مجوزهای شرکت های حوزه کشاورزی شامل تاییدیه مکانیزاسیون کشاورزی، گواهینامه ارگانیک، تاییدیه کودی، حلال، ایزو ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱ و ۲۲۰۰۰، GMP، استاندارد اروپا CE دانست و ادامه داد: تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی برای این دسته از شرکت ها در نظر گرفته شده است.
ملکی فر از برگزاری رویداد فناورانه در روز ۲۰ مرداد خبر داد و گفت: در این رویداد ۶ استارتاپ کشاورزی آخرین دستاوردهای خود را برای سرمایه گذاران ارائه خواهند کرد.
به گفته وی در رویداد امروز ۱۳۷ نفر از ۱۲۴ شرکت دانش بنیان حضور دارند.
منبع:ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :