آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270769
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1399 11:42
تعداد بازدید : 3028

اصناف ملزم به نصب برچسب قيمت هستند

رییس اتاق اصناف تهران از لزوم اصناف به نصب برچسب قيمت بر روي کالاها خبر داد و گفت: واحدهاي صنفي ملزم هستند قيمت کالاهاي خود را با استفاده از برچسب قيمت برروي آن درج کنند. تخطي از اين موضوع، برخورد بازرسان اتاق اصناف و وزارت صمت را در پي خواهد داشت.
undefined

فناوران- قاسم نوده فراهاني با بيان اينکه اکثريت واحدهاي صنفي برچسب قيمت دارند، افزود: از تمامي اصناف درخواست دارم با رعايت کامل نصب برچسب قيمت همچون هميشه در کنترل و نظارت قيمت ها در بازارنقش بسزايي ايفا کنند و با اين کار باعث جلوگيري از هرگونه سواستفاده يا گران فروشي شوند.
نوده فذاهاني با تاکيد بر اينکه برچسب گذاري قيمت روي يک کالا حق طبيعي مصرف کننده است، گفت: انجام چنين کاري، اين امکان را براي فرد فراهم ميکند تا مقايسه و در نتيجه انتخاب بهتري داشته باشد. به نظر ميرسد اين کار منطقيترين روش براي ممانعت از اعمال هرگونه سليقه روي قيمت کالاهاست.
به گفته فراهاني در اين راستا براي جلوگيري از هرگونه سوءاستفاده بر قيمت کالاها، ۱۰۰ قلم کالاهاي اساسي در اولويت بازرسي و نظارت هاي بازرسان اتاق اصناف مي باشد.
ریيس اتاق اصناف تهران در پايان تاکيد کرد: از مردم نيز درخواست ميشود تا کالاها و مايحتاج مورد نياز خود را تنها از مغازهها و فروشگاههايي خريداري کنند که داراي پروانه کسب و برچسب قيمت باشند؛ ضمن اينکه به عنوان ناظران بر بازار، عدم پروانه کسب و نصب برچسب يا تفاوت بين قيمتها را که مشاهده مي کنند، از طريقسامانه ۱۲۴اطلاع بدهند.
منبع:اتاق اصناف تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :