آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270771
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1399 11:50
تعداد بازدید : 3068

صادرکنندگان متخلف به قوه قضاییه معرفی می شوند

بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای خطاب به آن دسته از صادر کنندگانی که علیرغم اطلاع رسانی های مکرر نسبت به برگشت ارز خود اقدام نکرده اند، هشدار داد که بر اساس آمار در حال پردازش، تعداد دیگری از صادرکنندگان متخلف نیز به قوه قضاییه معرفی خواهند شد.
undefined

 فناوران - این بانک در راستای سیاست های ارزی کشور و مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی و همچنین مصوبات کمیته ماده ۲ مصوب شورای مذکور، اقدامات لازم برای مدیریت و تنظیم بازار ارز بر اساس منابع ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی کشور را انجام داده است.
در همین خصوص بانک مرکزی اعلام کرد اساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی، عدم بازگشت ارز با تشخیص و اعلام بانک مرکزی به قوه قضاییه در حکم قاچاق ارز تلقی می شود و در این خصوص تاکنون ۲۵۰ صادرکننده ای که شرکت تولیدی و دارویی نبوده و علیرغم پیگیری های مکرر حتی یک دلار ارز را به چرخه اقتصادی کشور بر نگردانده بودند به مقام قضایی معرفی شدند.
همچنین پیرو اعلام پایان تیرماه به عنوان آخرین مهلت برگشت تتمه ارزهای  صادراتی، اطلاعات و آمار بازگشت ارز حاصل از صادرات تا روز ۳۱ تیر در حال پردازش و تهیه است که متعاقبا به دستگاه های اجرایی و نهادهای نظارتی ارسال خواهد شد تا در چارچوب بسته سیاستی جدید، اقدامات تشویقی و یا تنبیهی در مورد آنان انجام شود.
در این اطلاعیه به آن دسته از صادر کنندگانی که علیرغم اطلاع رسانی های مکرر نسبت به برگشت ارز خود اقدام نکرده اند، هشدار داده شد که بر اساس آمار یاد شده تعداد دیگری از نیز به قوه قضاییه معرفی خواهد شد.
بانک مرکزی در این اطلاعیه یادآور شد که بازگشت ارز حاصل از صادرات با توجه به نسبت های اعلامی به صورت حواله ارزی و اسکناس باید باشد.
منبع:بانک مرکزی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :