آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270814
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1399 11:20
تعداد بازدید : 3023

گزارش چالش های کسب وکارهای فاوا با سازمان تامین اجتماعی منتشر شد

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با جمع آوری نظرات اعضا، گزارش چالش های شرکت های عضو با سازمان تامین اجتماعی را منتشر و با هدف تسهیل در اخذ مفاصا حساب بیمه و رفع مشکلات کسب وکارها با سازمان تامین اجتماعی، پیشنهادات خود را نیز ارائه کرده است.
undefined

فناوران- یکی از عمده مشکلاتی که اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای با آن مواجهه هستند، تعامل با سازمان تامین اجتماعی و حل و فصل موضوعات بیمه ای آن‏ها است. این مشکلات با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع کووید-19، شدت یافته و شرکت ها را در معرض ورشکستگی قرار داده است. لذا این سازمان پس از انتشار یک فراخوان، مشکلات و چالش ‏های جاری و پیش‏روی اعضا با سازمان تامین اجتماعی را گردآوری و در قالب گزارشی تدوین کرده و در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار داده است.
در بخش هایی از این گزارش آمده است: «اگر چه در سال های ابتدایی دهه هفتاد خورشیدی و با رشد بازار فناوری اطلاعات، بخشنامه 14/3 و 14/11 توانست برخی از مشکلات آن روز شرکت های این حوزه رو به رشد را مرتفع کند، اما اجرای ناهمگون و غیریکنواخت بخشنامه توسط شعب مختلف سازمان بیمه تامین اجتماعی از یک سو، و رشد سریع کسب وکارهای این حوزه و تاخیر در به روزرسانی این بخشنامه (بر اساس فعالیت ها و کسب وکارهای نو و جدید) از سوی دیگر، عملا کارایی این دو بخشنامه را تضعیف و کم اثر کرده است.»
این گزارش می افزاید: «تعامل موثر با سازمان تامین اجتماعی برای همه کسب وکارها به ویژه کسب وکارهای حوزه فناوری بسیار ضرروی است. زیرا عمده شرکت های این حوزه تا حد بسیار زیادی بر نیروی انسانی خود تکیه دارند که مهم ترین سرمایه آنها محسوب می شوند. همچنین حدود تا 30 درصد از نقدینگی شرکت ها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود و بخش قابل توجهی از درآمد شرکت ها نیز منوط به اخذ مفاصاحساب از سازمان تامین اجتماعی است.» در این گزارش تلاش شده تا مشکلات شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای در خصوص موضوعات بیمه ای (مرتبط با سازمان تامین اجتماعی) احصا و تبیین شود. مشکلات اجرایی، عدم رعایت قوانین موجود، موارد مشمول حق بیمه، اخذ تایید کارفرما در خصوص محل عملیات اجرایی قرارداد بخشنامه (11/14)، عدم امکان تعدیل و اصلاح پایه حقوق، بیمه افراد دورکار، نیاز به اخذ مفاصاحساب از همه قراردادها، مطالبه حق بیمه از کارهای اجرایی شرکت ها و محاسبه حق پیش فرض حق بیمه، از جمله موارد اشاره شده در این گزارش هستند.
همچنین سازمان نظام صنفی رایانه ای با هدف تسهیل کسب وکارها در اخذ مفاصا حساب بیمه و رفع مشکلات آنها با سازمان تامین اجتماعی، پیشنهادات خود را ارائه کرده است.
علاوه بر این موارد که مرتبط با موضوعات بیمه ای اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای است، زمینه هایی هم برای همکاری دو سازمان در حوزه توسعه بازار پیشنهاد شده است. تعیین پروتکل تبادل داده ای بین شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای فعال در حوزه سلامت الکترونیکی و سازمان تامین اجتماعی به منظور استفاده در توسعه کسب وکارها، از جمله این موارد است.
منبع:روابط عمومی نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :