آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270816
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1399 11:35
تعداد بازدید : 3032

دلیل رونق کسب و کارهای آی تی در دوران کرونا

مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی تکاپو با تشریح علل رونق کسب و کارهای آی تی در دوران کرونا، دلیل آسیب پذیری مشاغل خدماتی در این دوران را وابستگی این نوع کسب و کارها به حضور افراد دانست.
undefined

فناوران- محمد عبده ابطحی در ارزیابی علت آسیب پذیری مشاغل خدماتی در دوران کرونا، اظهار کرد: کسب و کارهای خدمات به این دلیل بیشتر صدمه دیدند که وابسته به حضور افراد در محیط کار بودند. مثلا آرایشگران کارشان وابسته به حضور افراد است ولی رعایت پروتکل های بهداشتی و منع تجمع ها در شرایط کرونا باعث شد تا ادامه فعالیت این کسب و کار دچار مشکل و رکود شود.
وی ادامه داد: در حوزه آی تی دو دسته از کسب و کارها دچار چالش شدند؛ دسته اول کسب و کارهایی بودند که به کسب و کارهای آسیب دیده خدمات ارائه می کردند مثل شرکتی که به حوزه گردشگری سرویس می داد ولی به تدریج خود کسب و کار اصلی دچار رکود شد و در نتیجه کسب و کارهای متاثر از آن هم آسیب دیدند.
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی تکاپوی وزارت کار افزود: دسته دوم کسب و کارهایی بودند که یا خدماتی ارائه می کردند که برای همه کسب و کارها کاربرد داشت یا می توانستند سرویس را در اختیار دیگران بگذارند که در شرایط کرونا ادامه حیات بدهند و این خدمات از طریق کار راه دور یا همان دورکاری گسترش یافت و شرکتهای IT که زیرساخت و نرم افزار برای دورکاری ارائه می کردند در این فضا رونق گرفتند.
عبده ابطحی خاطرنشان کرد: اگر کسب و کارهای آی تی محور توانستند در دوران کرونا به رشد و رونق برسند به این دلیل بود که حمایت از کسب و کارهای دیگر را برعهده گرفتند و با ارائه خدمات خود زمینه تداوم فعالیت آنها را به وجود آورند، دلیل دیگر ماهیت حوزه IT است که انطباق آن با الزامات عصر جدید کمی سریعتر است. چون تیپ آدمهایی که در این حوزه کار می کنند و نوع فعالیتها تطبیق پذیر است و در مدت زمان کوتاهی می توانند خود را انطباق بدهند.
منبع:ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :