آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270856
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399 12:26
تعداد بازدید : 3005

افزایش شانس شرکت ها برای بهره گیری از طرح سرباز فناور

در اجرای طرح تسهیلات سرباز فناور شاخص هایی مانند سابقه بیمه متقاضی، مدرک تحصیلی و فروش شرکت در امتیازبندی این طرح تاثیر گذار است، ضمن آنکه برای متقاضیان طرح سرباز فناور باید نسبت به ارایه اظهارنامه مالیاتی شرکت اقدام کنند.
undefined

فناوران - بسته خدمتی تسهیلات نظام وظیفه به سه شاخه امریه در شرکت های دانش بنیان، پروژه جایگزین خدمت در شرکت های دانش بنیان و پروژه جایگزین خدمت در دستگاه های دفاعی و دولتی تقسیم می شود.
هر ماه نزدیک به ۴۰۰ درخواست از سوی متقاضیان برخورداری از تسهیلات نظام وظیفه به مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال می شود.
برای سنجش و انتخاب بهترین گزینه های ممکن، یک جدول امتیازبندی در نظر گرفته شده است.
شاخص هایی مانند مدرک تحصیلی متقاضی، سابقه بیمه، فعالیت های علمی، جوایز و میزان فروش شرکت در میزان امتیازات کسب شده توسط هر متقاضی موثر است. 
یکی دیگر از شاخص های موثر در سنجش درخواست متقاضی، اظهارنامه مالیاتی شرکت دانش بنیان است که فرد متقاضی طرح سرباز فناور، در آن مشغول به کار است. 
اظهارنامه مالیاتی می تواند منعکس کننده واقعی بسیاری از فعالیت های سالانه یک شرکت باشد.
درخواست متقاضیان امریه سرباز فناور برای اعزام در آبان ماه ۱۳۹۹، بر مبنای اظهارنامه سال ۱۳۹۸ آنها محاسبه می شود. 
تمامی شرکت ها و افرادی که مایل به اعمال اظهارنامه مالیاتی سال گذشته شرکت در محاسبه امتیاز خود هستند تا ۲ شهریور ماه سال جاری برای ارسال اظهارنامه خود مهلت دارند.
همچنین بنا بر اعلام مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به لزوم ارسال اطلاعات هر فرد متقاضی به ستاد کل نیروهای مسلح در تاریخ مشخص، به درخواست ها و فایل های ارسالی بعد از این تاریخ ترتیب اثر داده نمی شود. 
افرادی که در زمان ارسال درخواست خود فارغ التحصیل نیستند، وارد فرآیند امتیازبندی خواهند شد و در صورت تایید اولیه لازم است برگ سبز خود را در موعد مشخص ارسال کنند.
منبع:معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :