آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270890
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1399 12:28
تعداد بازدید : 3014

استارتاپ های حوزه کشاورزی صاحب انجمن صنفی می شوند

مدیر پروژه کسب و کارهای نوپای وزارت جهاد کشاورزی از راه اندازی شهرک استارتاپی کشاورزی در کرج خبر داد و گفت: ایجاد انجمن صنفی استارتاپی در بخش کشاورزی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.
undefined

فناوران- سید علی مختاری در رویداد آنلاین دوشنبه های استارتاپی ؛حوزه کشاورزی با بیان اینکه بخش کشاورزی آخرین بخشی است که وارد حوزه های نوآفرینی می شود، افزود: وزارت جهاد کشاورزی بیش از ۲ سال است که اجرای پروژه کسب و کارهای نوپا را در دستور کار قرار داده که این پروژه زیر نظر وزیر جهاد کشاورزی آغاز شده است.
وی با بیان اینکه در برنامه های جدید این وزارتخانه تحول گسترده ای در اکوسیستم نوآوری کشاورزی پیش بینی شده است، اظهار کرد: راه اندازی شهرک استارتاپی کشاورزی در کرج یکی از این برنامه ها است که با حضور کنسرسیومی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی راه اندازی خواهد شد.
مختاری، با تاکید بر اینکه این وزارتخانه توجه ویژه ای به حوزه نوآفرینی بخش کشاورزی داشته است، ادامه داد: در برنامه های جدید وزیر جهادکشاورزی تحول گسترده ای در اکوسیستم نوآوری کشاورزی پیش بینی شده، به طوری که راه اندازی شهرک استارتاپ های کشاورزی در کشور یکی از این برنامه ریزی ها به شمار می رود.
وی با بیان اینکه برای راه اندازی این شهرک استارتاپ کشاورزی سرمایه گذر آماده است، یادآور شد: موضوع اصلی ما در گسترش فناوری کشاورزی، وجود سرمایه گذار است؛ سرمایه گذاری که پول هوشمند داشته باشد و بداند که چه کاری می تواند انجام دهد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی همچنین از راه اندازی مرکز نوآوری کشاورزی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کرج خبر داد و اظهار کرد: این مرکز توسط یک شرکت ایرانی -آلمانی راه اندازی شده است و از این طریق اعتباراتی که قرار بود در اروپا هزینه شود، در کشور صرف توسعه نوآوری کشاورزی می شود.
مختاری با تاکید بر اینکه اجرای این برنامه ها به صورت خودکار و بدون نامه نگاری های اداری بوده است، گفت: این نشان دهنده بلوغ اکوسیستم نوآوری است که در شبکه سازی موفق عمل کرده و ما نیز در این شبکه طوری ورود پیدا کردیم که اکنون یک بازیگر موثر هستیم.
وی افزود: برنامه های ما در حوزه توسعه کسب و کارهای نو و توسعه نوآفرینی وزارت کشاورزی در ۵ محور تعریف شده که “فرهنگ سازی”، “توانمند سازی”، “تسهیل گری و نهادسازی ۴ محور اساسی این برنامه ها است.
مدیر پروژه کسب و کارهای نوپای وزارت جهاد کشاورزی درخصوص فرهنگ سازی گفت: تاکنون ۲۲۰۰ نفر- ساعت آموزش برای مدیران در حوزه نوآفرینی کشاورزی داشتیم که این مربوط به بخش فرهنگ سازی در وزارت جهادکشاورزی می شود.
منبع:ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :