آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270922
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1399 11:40
تعداد بازدید : 2987

۸۰۵۳ شغل در شهرک های صنعتی احیا شد

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان احیا ۴۶۸ واحد راکد و ۸۰۵۳ اشتغال در شهرک های صنعتی در سال جاری گفت: پس از اجرا و پیاده سازی پروژه توسعه خوشه های کسب و کار اشتغال ذینفعان خوشه ۱۸ درصد نسبت به قبل از شروع رشد داشته است.
undefined

فناوران- از سال ۱۳۹۳ به مناسبت پنجاهمین سالروز تأسیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و بنا به تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور، ۲۱ مرداد در تقویم رسمی کشور به عنوان “روز حمایت از صنایع کوچک” نامگذاری شده است. سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۰ شهرک و ۳۲۲ ناحیه صنعتی و ۳ منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری، ۶۵ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۷ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، ۸۵ هزار و ۸۷۴ قرارداد منعقده و بهره برداری از ۴۵ هزار و ۹۱۲ واحد صنعتی و ۳ هزار و ۵۸ واحد کارگاهی، موجبات اشتغال مستقیم ۹۳۵ هزار و ۸۶۸ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.
به بهانه روز حمایت از صنایع کوچک، اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران درباره وضعیت فعلی شهرک های صنعتی، اظهار کرد: در حال حاضر در شهرک های صنعتی کشور از حدود ۴۵ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر، ۹۵۰۰ واحد تعطیل و راکد است. البته در سال جاری احیای ۱۵۰۰ واحد صنعتی در سراسر کشور برنامه ریزی و در دستور کار قرار گرفته و با بازگشت ۴۶۸ واحد صنعتی به چرخه تولید از ابتدای امسال، ۳۱ درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۹ عملیاتی شده است. به گفته او همچنین  با راه اندازی مجدد این واحدها برای ۸۰۵۳ نفر اشتغال ایجاد و یا تثبیت شده است که با توجه به برنامه ریزی احیای ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد در سال جاری، آمار تحقق یافته اشتغال در واحدهای احیا شده، ۳۶ درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است. همچنین بر اساس اعلام  سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران استان تهران با ۵۰ واحد، استان قم ۴۶ واحد صنعتی و اصفهان با احیای ۴۱ واحد صنعتی به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال به خود اختصاص داده اند.
منبع:ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :