آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270923
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1399 11:44
تعداد بازدید : 3006

فن بازارهای کشور به 26 مرکز رسید

دفتر فن بازار کردستان به عنوان بیست و سومین فن بازار منطقه ای در کشور تاسیس شد. با توجه به فعالیت سه فن بازار تخصصی، تعداد فن بازارهای کشور به 26 مرکز رسیده است. شبکه فن بازار معاونت علمی در نظر دارد تا پایان سال در استان های زنجان و مازندران نیز دفتر فن بازار منطقه ای تاسیس کند.
undefined

فناوران- محمد صالح خالقی دبیر شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فن بازار منطقه ای کردستان به عنوان بیست و سومین دفتر فن بازار منطقه ای تاسیس شد. با توجه به اینکه این دفتر فن بازار در تعامل با شرکت شهرک های صنعتی استان کردستان تاسیس شده است، تولیت آن نیز به همین مجموعه واگذار شده است.
خالقی در ادامه گفت: شورای شبکه فن بازار استان کردستان در شهر سنندج جلسه ای تشکیل داد و اعضای شورا پس از بحث و گفتگو  و در نظر گرفتن نیازهای  فناورانه بومی استان، برنامه کار این دفتر فن بازار را مورد تصویب قرار دادند.
دبیر شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: علاوه بر تصویب برنامه عملیاتی، آیین نامه اجرایی نیز در این جلسه تصویب شد. با توجه به اهمیت تعامل دفاتر فن بازارهای منطقه ای و کارگزاران تبادل فناوری، این دفتر منطقه ای در سریع ترین زمان ممکن، کارگزار خصوصی خود را انتخاب می کند.
وی با بیان اهمیت تاسیس فن بازارهای تخصصی، افزود: فن بازارهای منطقه ای کارکرد خود را دارند. اما فن بازارهای تخصصی با تمرکز بر یک حوزه خاص، باعث رونق تبادل و تجارت فناور در آن رشته و حوزه می شوند. به همین دلیل، تاسیس فن بازار تخصصی نفت در دستور کار قرار گرفته است.
خالقی همچنین بیان کرد: در حال حاضر در حال نهایی کردن مذاکرات با مجموعه وزارت نفت هستیم و در یک تا دو ماه آتی این فن بازار تخصصی نیز افتتاح می شود. با توجه به اهمیت گسترش دفاتر استانی فن بازار و برنامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای پوشش تمام کشور، در سال جاری در دو استان زنجان و مازندران نیز دفاتر منطقه ای فن بازار تاسیس خواهد شد.
منبع:معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :