آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271002
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1399 11:8
تعداد بازدید : 3029

در پنجاه و سومین نشست هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران عنوان شد

احتمال برگزاری انتخابات هیات مدیره نصر تهران به صورت غیرحضوری

پنجاه و سومین نشست هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد. «آیین نامه فعالیت کمیسیون ها» و «برگزاری انتخابات هیات مدیره آتی»، موضوعات محوری این نشست آنلاین بودند.
undefined

فناوران-  هیات مدیره نظام صنفی رایانه ای استان تهران، یک شنبه دوازدهم مردادماه به ریاست محمدباقر اثنی عشری تشکیل جلسه داد. با اجرای «آیین نامه فعالیت کمیسیون ها» در دوره پنجم، نیاز به اصلاح در برخی موارد آن احساس می شود. این آیین نامه در دبیرخانه نصر تهران هم مورد بازبینی قرار گرفته اما اصلاحات آن نهایی نشده است. به پیشنهاد محمدباقر اثنی عشری و موافقت قریب به اتفاق حاضران، برای سرعت بخشیدن به آماده سازی آیین نامه اصلاحی، کارگروهی در این خصوص تشکیل خواهد شد.
اثنی عشری در اینباره می گوید: آیین نامه مصوب فعلی دارای کاستی هایی بوده که حین اجرا مشخص و ثبت شده اند. بنابراین با توجه به فرصت باقی مانده تا پایان دوره هیات مدیره لازم است با کار فشرده، ایرادات وارد به آن رفع و آیین نامه بدون مشکلی به هیات مدیره بعدی تحویل شود. برخی موضوعات را هم می‏توان در قالب توصیه به هیات ‏مدیره بعدی ارایه کرد.»
برگزاری «انتخابات هیات مدیره و بازرس» موضوع دیگر این نشست بود. علی آذرکار دبیر سازمان نصر تهران، طرح و تقویم تهیه شده برای برگزاری انتخابات را ارایه کرد. مطابق این تقویم ثبت نام کاندیداها از تاریخ 31 شهریورماه به صورت متمرکز از طریق پورتال سازمان آغاز می شود و تلاش بر این است که همه استان ها هم از این طرح پیروی کرده و مطابق تقویم تهیه شده انتخابات را برگزار کنند.
جمع بندی گفتگوی اعضا در خصوص طرح برگزاری انتخابات در شرایط فعلی متاثر از شیوع کووید-19، شامل 3 طرح اجرایی بود:
 برگزاری انتخابات به شکل حضوری مانند سنوات قبل که به احتمال فراوان امسال امکان اجرای آن وجود نخواهد داشت.
بر اسس این گزارش، ارایه اطلاعات و گزارش‏ها یک هفته پیش از برگزاری مجمع از طریق پورتال سازمان و برگزاری انتخابات در یک بازه زمانی طولانی‏تر، (به عنوان مثال از ساعت 8 لغایت20) در طبقات مختلف سازمان و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی.برگزاری انتخابات به صورت کاملاٌ برخط و غیرحضوری خواهد بود.
اثنی عشری با تاکید بر اینکه تبعات و پیش‏نیازها در هر طرح که به تصویب می رسد، باید به صورت دقیق بررسی شود تا کاملاً اجرایی باشد، از اعضای هیات مدیره خواست پس از تصویب طرح نیز در راستای رسیدن به این مهم همکاری و مشارکت کنند.
در خلال گفتگو درباره این موضوع رویکردهای برگزاری برخط انتخابات با استفاده از فناوری‏هایی مانند بلاکچین نیز مطرح شد و مقرر شد جلسه ای با حضور ریاست سازمان و جمعی از اعضای هیات مدیره که مایل به همکاری در این موضوع هستند برگزار و طرح اجرایی نهایی با اولویت برگزاری انتخابات به صورت کاملاً غیرحضوری بررسی و تهیه شود.
در این جلسه گزارش پروژه «بررسی تبعات شیوع کووید-19 بر کسب وکارهای حوزه فناوری اطلاعات» توسط پرشاد صفایی فراهانی رییس کمیسیون فضای کسب و کار ارایه شد و قرار شد گزارش این پروژه بعد از گردآوری و جمع بندی نظرات و پیشنهادهای اعضای هیات مدیره، منتشر شود. همچنین در این نشست درخواست کمیسیون «ساخت مراکز داده» مبنی بر ترمیم کمیسیون با افزوده شدن افراد ذیل به اعضای آن، توسط علی آذکار مطرح شد و با اکثریت آرا به تصویب رسید. فهرست اعضای جدید این کمیسیون شامل: حمید عبداللهی مدیرعامل شرکت منشور کاشف، شکرالله قدیانی مدیرعامل شرکت تک دیتا، مجتبی ابدالی قائم مقام معاونت پروژه ها و مدیر پروژه شرکت فناپ زیرساخت، کیوان عزیزمحمدی مدیر توسعه شبکه و مرکز داده شرکت مبنا تلکام، بهرام وفایی، مدیر فنی شرکت پارسیان شبکه، مسعود خسروی، مدیرعامل شرکت پرشیا سیستم، علیرضا غزازانی مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات هوشمند تبیان، تورج مسجدی زاده مشاور، پیام حسنیان مشاور، پیمان سلطانی مشاور، است.
منبع:نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :