آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271006
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1399 12:7
تعداد بازدید : 2994

20 استارتاپ در حوزه خدمات بار فعالیت می کند

در حال حاضر 20 استارتاپ در حوزه حمل ونقل بار در کشور فعالیت می کنند. استارتاپ هایی که با هدف تسهیل و افزایش کیفیت خدمات ارایه شده در این حوزه پا به عرصه گذاشته اند و در تلاشند تا تجربه رونقی فناورانه را به فعالان سنتی این صنعت بچشانند.
undefined

فناوران- صنعت حمل ونقل یکی از شریان های اصلی رونق اقتصادی است. این حوزه راهبردی در کشور به حضور فعالان علمی و فناور نیاز دارد تا بتواند از مدل سنتی و کم بازده خود خارج شود و به پویایی برسد. از این رو جامعه استارتاپی کشور نیز چند وقتی است به این صنعت ورود کرده است تا بستری برای تسهیل استفاده از خدمات این حوزه را فراهم کند.
شهاب خدامرادی، مسوول هوشمندسازی ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این مطلب، گفت: یکی از موضوعات مهم در این حوزه، موضوع صدور بارنامه توسط شرکت های حمل ونقل بار است.
وی افزود: تعداد شرکت های حمل ونقلی که با بازارگاه ها همکاری می کنند کم است به همین دلیل بازارگاه ها تقاضا دارند که بتوانند مستقل از شرکت ها با مجوز سازمان راه داری خودشان بارنامه صادر کنند تا فرآیند حمل ونقل بار تسهیل شود.
به گفته خدامرادی، از آنجایی که مسئول اصلی این کار سازمان راه داری و حمل ونقل جاده ای است قرار شد این موضوع در این سازمان بررسی و راه کارهای رفع این چالش ارایه شود.
وی همچنین تاکید کرد: با توجه به اهمیت و ابعاد بزرگ موضوع حمل ونقل هوشمند بار قرار بر آن شد تا کمیته های تخصصی و فنی در حوزه های برون شهری، درون شهری، خدمات، محصول و حمل ونقل بین المللی شکل گیرد تا با بررسی مباحث مختلف به صورت تخصصی و فنی راه کارهایی برای توسعه حمل ونقل هوشمند بار ارایه شود.
مسوول هوشمندسازی ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه بازارگاه ها نقش ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نق پیشرفته را  یک مرجع بالادستی می دانند که می تواند هماهنگ کننده حمل ونقل هوشمند باشد.
 وی در ادامه بیان کرد: تشکیل کمیته های فنی و تخصصی مورد توافق بازیگران این عرصه است و به زودی این کمیته ها تشکیل می شود.
 خدامرادی افزود: در حال حاضر بازارگاه ها برای برقراری ارتباط بین صاحبان کالا و صاحبان ناوگان فعالیت می کنند. علاوه بر آن ۲۰ شرکت استارتاپ در حوزه خدمات بار داریم که در این زمینه فعال هستند.
منبع:معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :