آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271057
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1399 11:54
تعداد بازدید : 3004

شروط بهره مندی شرکت های دانش بنیان از تسهیلات امریه

شرکت های دانش بنیان برای بهره مندی از تسهیلات پروژه جایگزین خدمت در دستگاه های دفاعی و دولتی و امریه ملزم به ارایه اظهار نامه مالیاتی هستند و افراد متقاضی باید در ۳ ماه اخیر در شرکت بیمه شده باشند.
undefined

فناوران- ترابی، کارشناس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت در خصوص تسهیل گری شرکت های دانش بنیان افزود: شروط تسهیل گری برای طرح های تایید شده شرکت های دانش بنیان است، ولی اگر شرکت دانش بنیانی محصول جدیدی را توسعه داده که مشابه محصولات قبلی است و نمونه اولیه آن ساخته نشده است، به این محصول به دلیل وجود مشابه، تسهیل گری برای اعطای تسهیلات صورت خواهد گرفت.
وی ساخت نمونه اولیه را از شروط اجباری اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان دانست و تاکید کرد: اگر فناوری مشابه داشته باشد، در این زمینه تسهیل گری صورت خواهد گرفت. ترابی، با تاکید بر اینکه برای ارزیابی شرکت های دانش بنیان ۳ شرط اصلی ارزیابی مبتنی بر تحقیق و توسعه، مرحله تولید و سطح فناوری در نظر گرفته می شود، یادآور شد: اگر محصولی در شرکتی تولید می شود، شرکت باید اثبات کند که فناوری مورد استفاده در داخل آن شرکت کسب شده است، ضمن آنکه کالا باید حتما دارای یک نمونه اولیه باشد.
این کارشناس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان با بیان اینکه حمایت های ارایه شده به شرکت های دانش بنیان در دو دسته تقسیم بندی شده است، گفت: یک دسته از حمایت ها حمایت هایی است که به محصولات تایید شده اعطا می شود و دسته دوم حمایت هایی است که به کل شرکت داده خواهد شد.
وی درباره مهمترین حمایت ها و تسهیلات اعطا شده به دانش بنیان ها گفت: شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیاتی مستقیم تایید شده نوع ۱ معاف هستند و معافیت های پرداخت از عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی تنها برای کالا یا قطعات دانش بنیان برای مهندسی معکوس یا ساخت نمونه اولیه و پایلوت، تجهیزات آزمایشگاهی، تست و کنترل کیفیت و ماشین آلات خط تولید برای کالاهای دانش بنیان اعطا خواهد شد. به گفته این کارشناس حوزه دانش بنیان ها، تشریفات گمرکی نظیر هدایت کالا در مسیر سبز گمرکی، تعیین ماهیت کالا، ترخیص کالا با کارت بازرگانی موقت و ترخیص پته گمرکی برای شرکت های دانش بنیان تسهیل شده است. ترابی، اعطای جواز تاسیس و پروانه بهره برداری در شهرهای دارای محدودیت استقرار را از دیگر حمایت های اعطا شده به شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و یادآور شد: طبق ماده ۸ قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان، این شرکت ها مجاز هستند در محدوده شهر تهران و دیگر شهرها با رعایت مقررات زیست محیطی مستقر شوند. بر این اساس مکان های مجاز عبارتند از کاربردهای صنعتی و کارگاهی، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد مصوب، شهرک های دانش سلامت، شهرک ها و نواحی صنعتی قانونی، مکان های صنعتی مجاز داخل یا خارج محدوده مصوب شهری و روستایی می شود. ترابی با اشاره به تسهیلات پروژه جایگزین خدمت در دستگاه های دفاعی و دولتی، خاطر نشان کرد: این خدمت در ازای ارایه اظهار نامه مالیاتی اعطا می شود و فرد متقاضی باید حداقل در ۳ ماه اخیر در شرکت دانش بنیان بیمه داشته باشد، ضمن آنکه بیش از ۳ سال از تاریخ دانش آموختگی نگذشته باشد.
وی با بیان اینکه شرکت هایی که دارای اظهارنامه مالیاتی باشند و حداقل ۱۰۰ میلیون تومان فروش داشته باشند، می توانند از تسهیلات امریه در شرکت های دانش بنیان بهره مند شوند، اظهار کرد: فرد متقاضی استفاده از این تسهیلات باید حداقل در ۳ ماه اخیر در شرکت بیمه داشته باشد.
منبع:ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :