آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271059
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1399 12:6
تعداد بازدید : 3010

شرکت های خلاق با قاچاق کالا و ارز مقابله می کند

بیش از 800 شرکت خلاق در کشور فعالیت می کنند. این شرکت ها از ظرفیت بالایی برای فعالیت در حوزه های مختلف برخوردار هستند. بر این اساس، تفاهم نامه ای با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز منعقد شد تا از توان و ظرفیت شرکت های خلاق در این حوزه استفاده شود.
undefined

فناوران - در حال حاضر تعداد شرکت های خلاق از کمتر از 50 شرکت به بیش از 800 شرکت افزایش یافته است. این شرکت ها در حوزه های بسیار متنوعی فعالیت می کنند. تولید محتوای دیجیتال، فعالیت رسانه ای، تبلیغات و تولید نرم افزار، تنها بخش کوچکی از حوزه های کاری شرکت های خلاق را شامل می شود.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه حمایت از شرکت های خلاق را هم راستا با قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان پیش می برد. بر این اساس، ستادی تحت عنوان ستاد توسعه فناروی های نرم و هویت ساز در معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری تشکیل شد. یکی از برنامه های این ستاد پیشبرد برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق است. در حال حاضر با تلاش های صورت گرفته بسیاری از سازمان ها و ارگان های دولتی با ظرفیت گسترده شرکت های خلاق آشنا شده اند.
فرهنگ سازی که در این زمینه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صورت گرفته است، باعث شده که درخواست برای همکاری با این شرکت ها افزایش یابد. قاچاق کالا و ارز یکی از چالش هایی است که کشور مدت ها است با آن دست به گریبان است. با توجه به تداوم این مشکل، لازم است تا راهکارهای نوآورانه مبتنی بر فناوری جایگزین روش های سنتی شود.
بر این اساس، توافقی بین دبیرخانه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  معاونت پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور منعقد شده است.
یکی از وظایف معاونت پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا، جلب مشارکت مردمی و فرهنگ سازی است. در این راستا این نهاد در نظر دارد تا از ظرفیت شرکت های خلاق و دانش بنیان در این حوزه بهره ببرد. آگاهی بخشی، تبلیغات هوشمندانه، فرهنگ سازی و جلب مشارکت های مردمی در راستای پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز از جمله حوزه هایی هستند که شرکت های خلاق می توانند در آن فعالیت کنند.
شرکت های خلاق و دانش بنیان می توانند برنامه ها، راهکارها، ایده ها و توانایی های خود را در این حوزه به دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معرفی کنند. این شرکت ها می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق به آدرس ircreative@isti.ir مکاتبه کنند.
منبع:معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :